PARTNER PORTALU
Wanna na podeście: wygodnie i malowniczo

Wanna na podeście: wygodnie i malowniczo

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2009 12:17

W łazience spowitej w szarości i błękity, z których przebija ciepło egzotycznego drewna, na równych prawach koegzystują nowoczesność i przeszłość

Zgaszony błękit, szarość i zaskakujące bogactwo ich odcieni – decydując się na taką paletę kolorów w swojej łazience, właściciele myśleli zapewne o jej odprężających właściwościach. I nic dziwnego, niebieski – jak przekonują specjaliści od chromoterapii – uspokaja i pozwala odpocząć, zaspakaja naturalną potrzebę wyciszenia, tak potrzebną po zagonionym dniu.

Płytki ceramiczne, mozaika i pustaki szklane – wszystkie podstawowe materiały użyte w tej łazience mają podobną błękitnostalową tonację. Wyjątkiem jest egzotyczny tek na podłodze – drewno o pięknej, ciepłej kolorystyce, którego obecność przełamuje chłód błękitu i wywołuje poczucie przytulności.

Łazienka przy sypialni

Łazienka gospodarzy, umieszczona została zgodnie z tradycją w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni – prowadzą do niej przesuwne drzwi. Harmonijne współistnienie i dopełnianie się obu wnętrz jest zasługą starannie dobranych materiałów, jak też niektórych rozwiązań projektowych. Motyw drewna o ciemnym i jasnym wybarwieniach przewija się przez całą aranżację.

Najbardziej charakterystyczny powtarzalny element to krokwie przy suficie, które z koniecznego elementu konstrukcyjnego przeistoczyły się w sugestywną, przyciągającą wzrok dekorację. W łazience znalazł się pełny program użytkowy, któremu nadana została elegancka, a jednocześnie praktyczna oprawa.

Wanna na podeście

Przestronna wanna obudowana tekiem i szklana kabina prysznicowa – choć znajdują się po przeciwnych stronach wnętrza – ulokowane są na jednym podeście. Szerokie, obłożone połyskującą błękitnostalową mozaiką podwyższenie wizualnie je wyróżnia i podkreśla rangę kąpieli. Jego geneza była jednak bardziej prozaiczna – pod podestem ukryte są elementy instalacyjne.

Strefą wydzieloną w zupełnie dosłowny sposób jest otoczenie sedesu. Wysoki murek wzniesiony z pustaków szklanych tworzy w obrębie łazienki niemal osobne pomieszczenie. Taka konstrukcja zapewnia poczucie intymności, ale błękitne pustaki szklane to też nowa jakość estetyczna – przepuszczają światło, intrygują kolorem i pomagają zapomnieć o banalnej dosłowności. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także