PARTNER PORTALU
Wanna w sypialni: trafiony pomysł do dużego wnętrza?

Wanna w sypialni: trafiony pomysł do dużego wnętrza?

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 maj 2009 11:09

Wystarczy zasunąć wewnętrzne okiennice i zamknąć drzwi, aby sypialnia połączona z łazienką zamieniła się w intymny świat dla dwojga. Wygodne łóżko czy wanna wsparta na lwich łapach – jakże przyjemnie jest mieć taki dylemat każdego dnia.

Sypialnia z widokiem na wannę? Właściciele mieli wątpliwości, ale dziś nie żałują decyzji. Przestrzeń, którą zajmuje ich intymny azyl, pierwotnie dzieliły ściany wyznaczające sypialnię, łazienkę i garderobę. Niewielkie, wręcz ciasne pomieszczenia nie zadowalały właścicieli – rozważali nawet rozbudowę domu. Ostatecznie dali się przekonać projektantowi – zamiast trzech jedno duże wnętrze. Przestrzeń, artystyczna fantazja, nowa jakość wystroju – to atuty, dla których warto było zerwać z konwenansami.

W nowoczesnej aranżacji pojawiają się wątki nawiązujące do przeszłości. To nie przypadek – architektura domu przypomina dawny dwór. Wszystkie okna mają nietypową stolarkę - notabene produkowaną przez firmę państwa domu – podobnie jak w XVIII-XIX wieku z okiennicami zamykanymi od wewnątrz. Niegdyś takie okna chroniły przed chłodem i promieniami słońca, obecnie dają poczucie odizolowania od codzienności, jak we własnym zamku, tyle że z XXI wieku. W części sypialnianej, zaznaczonej parkietem, oprócz centralnie ustawionego łóżka, znajdują się szafa garderobiana oraz toaletka.

Migocząca mozaika

Obrys łazienki wyznacza szklana mozaika „Opus Romano” firmy Bisazza. Mieniące się kostki z posadzki pną się na ściany i przegrody, równolegle dzielące przestrzeń na strefy. Odbijające się w szklanej mozaice światło optycznie powiększa łazienkę, a subtelna gra półtonów nadaje jej miękkości jedwabiu.

Wszystkie strefy łazienki są otwarte na sypialnię. Wolno stojące wanna oraz łóżko znajdują się na wspólnej osi kompozycji i relaksu. Stylowa wanna i towarzysząca jej podłogowa bateria, dają poczucie trwania i komfortu ponad czasem. Oprawa umywalki, z wyoblonym pokrytym mozaiką blatem i prostokątną taflą lustra, zmierza w stronę stylu nowoczesnego, lecz akcenty retro – umywalka i bateria - wyciszają pośpiech dnia codziennego.

Z myślą o odpoczynku, także we dwoje, została zaprojektowana kabina prysznicowa z wymodelowanym siedziskiem w głębi. Jej podłogę i ściany pokrywa szklana mozaika. Natrysk to jedyna strefa, którą - dla bezpieczeństwa parkietu - można przesłonić zasłonką. Na peryferiach łazienkowego krajobrazu, dyskretnie na uboczu pozostają sedes i bidet. Terapeutyczne działanie ma kolorystyka wnętrza – żółty odcień ścian w zestawieniu z rozbieloną kawą mozaiki, odpręża i relaksuje.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także