×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wanna wolno stojąca: ozdoba każdej łazienki

Wanna wolno stojąca: ozdoba każdej łazienki

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 19 lut 2009 15:59

Płytki o fakturze i barwie naturalnego kamienia, wolno stojąca wanna w kształcie muszli, nastrojowe oświetlenie i aura tajemniczości. Wszystkie te elementy stanowią o wyjątkowym, a zarazem niezwykłym uroku pokoju kąpielowego.

Łazienka właścicieli, choć można do niej wejść od dziennej strony mieszkania, została przed wzrokiem gości ukryta niczym tajemna skrytka. Trzeba tylko, w znajdującej się obok, bibliotece przesunąć jeden z wypełnionych książkami regałów i dosłownie przez niego przejść.

Co ciekawe, nie był to wcale pomysł domowników, którzy chcieli mieć jedynie dodatkowe wejście, ale projektantek, które postanowiły je nieco zakamuflować. Nie oznacza to rzecz jasna, że dostęp do łazienki jest w jakikolwiek sposób utrudniony. Prowadzą tu przesuwne szklane drzwi bezpośrednio z sypialni.

Wanna wolno stojąca

Samo wnętrze zdominowała efektowna wolno stojąca wanna o kształcie przypominającym muszlę. Znalazła się tu na wyraźne życzenie państwa domu, którzy „od zawsze” marzyli o takim właśnie rozwiązaniu. Wykonana z kamiennego konglomeratu misa, została wyeksponowana na niewielkim podwyższeniu.

Towarzyszy jej stojąca na podłodze bateria o wyrafinowanie prostej linii. Rangę otoczenia podkreślają delikatne, punktowe oświetlenie podestu oraz rząd lampek sufitowych otoczonych przez stalową instalację-reling. Być może z czasem zawiśnie na nim eteryczna zasłonka prysznicowa...

Biel wanny wyraźnie kontrastuje ze szklaną mozaiką (marki Fire&Earth) na ścianie o niejednoznacznej barwie - beżów, żółcieni i pomarańczy przełamanych nutką zieleni i szarości. Poprzez odcienie, kostki mozaiki wyśmienicie korespondują z płytkami pokrywającymi podłogę i większość ścian.

Imitują one naturalny kamień nie tylko z wyglądu, ale również fakturą. Ich chropowatość i wszelkie nierówności uwypukla specjalnie dobrane, punktowe oświetlenie. Za sprawą tych płytek całe wnętrze sprawia wrażenie groty skalnej, wzbogaconej w eleganckie i stylowe dodatki.

Stylowa umywalka

Naprzeciw wanny, po drugiej stronie drzwi, znajduje się umywalka. Jej podłużna misa wieńczy ustawioną prostopadle do ściany szafkę z wydatnym blatem. Wraz z zawieszanym nad nią lustrem stanowi rodzaj ażurowego parawanu, który wydziela strefę sedesu i bidetu.

Fornirowane drewnem orzecha włoskiego elementy lustra i blatu oraz fragmenty ścian, a także starannie skomponowane akcesoria, nie tylko ożywiają wnętrze, ale też wprowadzają do niego nieco ciepła i przytulności, łagodząc tym samym surowy, kamienny wystrój. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także