PARTNER PORTALU
Wanna z hydromasażem w łazience. Jak ją zmieścić?

Wanna z hydromasażem w łazience. Jak ją zmieścić?

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wanna, która może wymasować ciało od stóp do głów, kabina prysznicowa o nietypowych wymiarach, moc światła i przestrzeni. Wszystko po to, by sprawić przyjemność użytkownikom łazienki. Nie napotkamy tu niczego, co mogłoby zakłócić łazienkową idyllę.

Użytkownikami łazienki jest małżeństwo lekarzy. Jak to zwykle w przypadku tego zawodu bywa, małżonkowie mają „jak na lekarstwo” wolnego czasu. Przez cały tydzień cała rodzina gdzieś pędzi, mijając się w drzwiach. Natomiast w weekend wskazówki zegara stają w miejscu i dom zamienia się w uświęconą przestrzeń rodzinnego bycia razem. Wtedy jest czas na wspólne gotowanie i celebrowanie posiłków oraz niekończące się rozmowy.

Łazienka dla małżeństwa

Małżonkowie tak cenią sobie możliwość przebywania we własnym towarzystwie, że zapragnęli, by mieć ją także… w łazience. Ich łazienka usytuowana jest na parterze domu i wiodą do niej drzwi wprost z sypialni. Na tym samym poziomie znajduje się kuchnia, salon i gościnne w.c., piętro wyżej – m.in. sypialnia i łazienka dziecka.

Projektantka zrobiła wszystko, by małżeński salonik kąpielowy uczynić miejscem, którego nadrzędną funkcją jest sprawianie użytkownikom przyjemności. Wszelkie elementy niesłużące temu celowi zostały po prostu usunięte. Pranie robi się na górze, w poddaszowym pomieszczeniu sąsiadującym z łazienką dla dziecka, a ręczniki przechowuje w obszernej garderobie, położonej obok sypialni.

Wanna z hydromasażem

Najwięcej atrakcji dostarcza ogromna wanna, wyposażona w pełny system hydromasażu. Małżonkowie mają do dyspozycji dysze na plecy i stopy, masaż wodno-powietrzny – wszystkie opcje, we wszelkich kombinacjach, są często wykorzystywane.

Wannę traktuje się tu bowiem jako enklawę relaksu, gdzie można nie tylko wziąć kąpiel, ale też porozmawiać i wypić lampkę wina. Drewniane elementy obudowy (tu ciekawostka: wykonane z drewna mahoniu impregnowanego metodą stosowaną przy budowie jachtów) idealnie służą za miniblat do postawienia świec czy kieliszków.

Szklana kabina prysznicowa

Także kabina prysznicowa została zaprojektowana w taki sposób, by sprzyjać małżeńskiej integracji – usytuowana tuż obok wanny, ze szklanymi drzwiami tworzy wraz z nią przestronny moduł kąpielowy. Niestandardowe wymiary kabiny (120x130 cm) pozwalają nawet na wspólny prysznic.

Elementem potwierdzającym wizualną i funkcjonalną łączność obu urządzeń jest linia niskiego podestu, który do nich prowadzi. Relaksowi i wyciszeniu sprzyja też utrzymana w jasnej, kremowo-beżowej tonacji kolorystyka wnętrza, spowitego blaskiem sączącego się z okna słonecznego światła za dnia i licznych lampek wieczorową porą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także