Wszystkie strony luksusu

Wszystkie strony luksusu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lis 2013 14:34

Można tu zostać naprawdę na długo. Jest niebo, woda, sauna, a wszystko w ekskluzywnej oprawie stworzonej z wyszukanych, eleganckich materiałów i wyposażenia

Piętro tego dwupoziomowego apartamentu zostało zaprojektowane jako przestrzeń stricte prywatna. Poza gabinetem znajdują się tutaj wyłącznie strefy odpoczynku, kąpieli, relaksu i odnowy. Jednak układ pomieszczeń oraz ich niestandardowe rozmieszczenie sprawiają, że w tym wypadku mamy do czynienia z czymś znacznie więcej niż łazienka przy sypialni pana i pani domu. To raczej prywatne królestwo ze wszystkimi wygodami. O randze tej przestrzeni przypomina złoty kolor szkła (na ścianach i frontach szafek), kamienne blaty, mieniąca się mozaika czy misternie zdobiona rama lustra. Za sprawą szklanych drzwi przesuwnych oraz zastosowania szkła, także częściowo jako wypełnienie ścian (przy wannie), strefy przenikają się, co jeszcze bardziej podkreśla jedność przestrzeni pod względem stylu oraz funkcji. Tutaj bowiem wszystko sprzyja relaksowi (ciała i ducha), a poczucie komfortu i wygoda towarzyszą domownikom tak w łazience i sypialni, jak też w sąsiadujących z nimi garderobie czy pralni.

Salonik kąpielowy urządzono w pomieszczeniu ze skosem, wykorzystując miejsce pod oknem dachowym na wannę. Ta część pomieszczenia jest dobrze doświetlona, a ponieważ od sypialni oddziela je tafla szkła, łazienka korzysta z dodatkowej porcji świata, jakie wnika przez duże okno w sypialni. Przed lustrem można wykonać staranny makijaż, a ponieważ umieszczone jest nad blatem z dwiema umywalkami, z łazienki mogą jednocześnie korzystać dwie osoby. Także odmienne preferencje co do formy kąpieli nie będą stanowić problemu. Jeżeli brakuje czasu na długą kąpiel, można wziąć szybki prysznic w kabinie typu walk-in.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także