PARTNER PORTALU
Wygodna łazienka, w której się zrelaksujesz: inspiracja

Wygodna łazienka, w której się zrelaksujesz: inspiracja

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 cze 2009 12:17

Kto powiedział, że trzeba jechać do Spa, aby skorzystać z relaksującej kąpieli przy świecach i poleżeć w wygodnej wannie? Okazuje się, że o warunki prawdziwego relaksu można pokusić się nawet w niewielkiej łazience mieszkania służbowego.

Takie życzenie miała inwestorka, która z dwóch oddzielnych mieszkań zapragnęła stworzyć wygodny apartament służbowy. Po połączeniu przestrzeni, w holu wydzielono obszar przeznaczony na łazienkę, który projektantka postanowiła nieco powiększyć. Wszystko po to, by znalazły tu swoje miejsce wygodna wanna oraz obszerna kabina masażowo-parowa.

Łazienka dla relaksu

Łazienka miała być miejscem odprężenia, relaksu, gdzie można oddać się długiej kąpieli i regenerującym masażom po wyczerpującym dniu. Istotne było też zachowanie otwartej, wygodnej przestrzeni wokół umywalki, aby codzienna toaleta przebiegała w komfortowych warunkach.

Motywem przewodnim w aranżacji pomieszczenia stała się mozaika w chłodnych tonacjach brązów i beżu, doprawionych nutą szarości. Kolorystyka ta nawiązuje do odcieni wenge i orzecha, które występują w innych zakątkach apartamentu. Odrzucenie zbyt dosłownych dekorów zapewnia łazience elegancki wygląd i ponadczasowość.

Matowa powierzchnia mozaiki z delikatnym słojem chłonie światło w kontraście do tafli płytki dominującej. Ta z kolei jest jasna i w większym formacie. Położona bezfugowo tworzy powierzchnię, która mocno -odbija światło powiększając przestrzeń. Sprawia także, że wnętrze wygląda lekko i nowocześnie.

Całość połyskuje delikatnie dzięki stali nierdzewnej obecnej przy kabinie i srebrzystych dodatkach. Praktyczna strona łazienki jest nieoceniona. Bogato rozbudowana strefa relaksu z wanną i wielofunkcyjną kabiną, do tego dekoracyjne, ale i praktyczne -zagłębienia w ścianie pełniące rolę półeczek na świecie zapachowe i sole do kąpieli. Miejsce to nie pozostawia wyboru - bezapelacyjnie stawia na relaks...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także