PARTNER PORTALU
Wygodne pranie z nowym modelem pralki (prosto z targów IFA)

Wygodne pranie z nowym modelem pralki (prosto z targów IFA)

Autor: Redakcja Łazienka.pl
06 lis 2017 11:37

Chociaż wynalezienie pralki znacznie zmniejszyło czas i wysiłek potrzebny do wykonania prania, wciąż nie należy ono do przyjemnych czynności. Zwłaszcza, że większość rzeczy po praniu wymaga prasowania. Nowoczesne pralki potrafią jednak usunąć do 70% zagnieceń, same dozują detergent, a nawet umożliwiają dorzucenie ubrań po włączeniu pralki.

Usuwa nawet 70% zagnieceń już na etapie prania, informuje kiedy można włożyć lub wyjąć ubranie z bębna w trakcie cyklu, a także sama dozuje odpowiednią ilość detergentu – to tylko niektóre z zaawansowanych rozwiązań technologicznych zastosowanych w najnowszej pralce z linii Dream Wash. Nowość od Amica, która swoją premierę miała na targach IFA w Berlinie, jest już dostępna w polskich sklepach.

Uderzenie pary

Jak zminimalizować czas poświęcany na najmniej lubiane czynności domowe do których należy prasowanie? Pomoże w tym nowa pralka Amica wyposażona w system Steam Touch, który pozwala usunąć aż do 70% zagnieceń. Powoduje to, że prasowanie staje się dużo łatwiejsze, a w przypadku wielu materiałów – zupełnie niepotrzebne. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu funkcji pary wodnej, którą można dołączyć do aż siedmiu programów prania w zależności od rodzaju ubrań.

Zastosowanie pary poprawia również efekty prania. We wstępnym cyklu para wnika pomiędzy włókna rozluźniając je, dzięki czemu detergent może wniknąć głębiej. Pozwala to usunąć nawet największe zabrudzenia, jednocześnie neutralizując niepożądane zapachy. SteamTouch to rozwiązanie szczególnie istotne dla osób, które mają wrażliwą skórę np. dla alergików oraz małych dzieci. Dzięki parze ubrania zostają zdezynfekowane a niewidoczne gołym okiem drobnoustroje skutecznie usunięte.

Po prostu wygodniej

Polacy mają skłonność do dozowania zbyt dużej ilości detergentu – ma to wpływ nie tylko na zasobność naszego portfela, ale również na środowisko naturalne. Nowy model pralki od Amica DAW 8143 DSiBTO wyposażony jest w system OptiDose do automatycznego dozowania płynu do prania oraz zmiękczania tkanin. Dzięki temu, nie musimy każdorazowo zastanawiać się jaka ilość płynu będzie odpowiednia – pralka zrobi to za nas. Jeśli w międzyczasie zdecydujemy się na zmianę detergentu, np. na proszek, wystarczy wyłączyć funkcję OptiDose i wsypać go do specjalnego pojemnika OptiCup.

A co jeśli już w trakcie prania zorientujemy się, że zabrudzone jeansy lub sweter wciąż leżą na dnie pojemnika na pranie zamiast w pralce? Lub, co gorsza, wśród wirującej w bębnie białej bielizny zauważymy czerwoną skarpetkę? System Add+ pozwala na otwarcie drzwi już po włączeniu urządzenia – o tym, kiedy bezpiecznie można dołożyć lub wyjąć ubrania poinformuje nas odpowiednia ikona na elektronicznym wyświetlaczu. Dzięki temu rozwiązaniu nie raz uratujemy ulubione ubrania od zafarbowania, albo dodamy zapomnianą rzecz do rozpoczętego cyklu prania.

Maksymalna ilość ubrań wkładanych do pralki zależy od konkretnego programu, z którego korzystamy. Niewiele osób wie o tym, że tylko przy niektórych z nich bęben może być załadowany do pełna. Dzięki asystentowi użytkownika MaxLoad, na wyświetlaczu widoczna jest informacja, jaki załadunek będzie właściwy dla danego programu. Pozwala to zoptymalizować działanie pralki i zwiększyć efektywność prania.

– Zaprezentowana przez Amica pralka z najnowszej linii Dream Wash podbiła serca odwiedzających targi IFA w Berlinie. Zebraliśmy bardzo dobre recenzje od ekspertów z dziedziny sprzętów AGD. Teraz jej możliwości mogą poznać również nasi klienci – pralka właśnie wchodzi na rynek polski i od razu staje się jedną z najciekawszych pozycji jeżeli chodzi o wybór najbardziej zaawansowanej pralki do domu – mówi Tomasz Pietrzyk, PR Manager Amica.

Pralka wyposażona jest również w inne zaawansowane rozwiązania technologiczne – dzięki silnikowi bezszczotkowemu LogicDrive 2.0 pralka pracuje bardzo cicho, a klasa energetyczna, która o 35% przewyższa standardy najwyższej klasy A+++ sprawia, że urządzenie jest bardzo energooszczędne.

Linia Dream Wash obejmuje 9 modeli, spośród których konsumenci mogą wybrać pralki o pojemności 6 lub 7 kg, wyposażone w szerokie spektrum dodatkowych, użytecznych funkcjonalności. 

Źródło: Amica

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także