×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zehnder Charleston - historia grzejnika, teraźniejszość i… przyszłość zarazem

Zehnder Charleston - historia grzejnika, teraźniejszość i… przyszłość zarazem

Autor: Zehnder
06 lis 2019 09:51

Zehnder od dziesięcioleci związany jest z produkcją grzejników. Już tylko miesiące zostały do okrągłej rocznicy 90 lat od wprowadzenia przez Zehnder stalowego grzejnika żeberkowego. Pod nazwą Charleston ten typ grzejnika w produkcji jest również dzisiaj.

Czas nie stoi w miejscu – klasyk uległ licznym modyfikacjom, ma kolejne odmiany.

Zacznijmy od różnorodności rozwiązań

Powierzchnia Technoline nadaje grzejnikowi unikatowy wygląd, który przyciąga nie tylko projektantów wnętrz, ale i inwestorów. Zarówno do wnętrz klasycznych, jak i ultranowoczesnych pasuje ta surowa stal pokryta lakierem bezbarwnym. Do wyboru jest również wykonanie łukowe, kątowe, czy na efektownych nóżkach. W obecnym roku Zehnder wprowadził dodatkową modyfikację, nowatorską dla grzejników klasycznych - obrót o 90° nadał grzejnikowi Zehnder Charleston Turned wyjątkowo smukłą sylwetkę. Wśród innych możliwości jest jeszcze wersja w 100% elektryczna ze sterownikiem czasowym.

Wszystko dzięki elastyczności

Charakterystyczna, elementowa budowa to klucz do możliwości spełnienia różnorodnych, indywidualnych oczekiwań, jak w żadnym innym typie grzejnika. Wyprodukowanie ściśle według wytycznych klienta i niemal nieograniczone możliwości doboru rozmiaru, to w przypadku Charlestona fakt.

A jakość… niezmiennie najwyższa

Zehnder Charleston wytwarzany jest obecnie w technologii LaZer made, czyli innowacyjnej metodzie spawania wiązką lasera. To zupełnie nowe standardy jakościowe i technologiczne w zakresie precyzji, jakości i walorów funkcjonalnych. Jak przystało na nowoczesne instalacje grzewcze efektywnie pracuje również w instalacjach niskotemperaturowych, gdyż duży odsetek energii oddawanej jest przez promieniowanie.

Nie tylko komfort cieplny jest istotny, ale i zdrowy klimat wnętrza. Grzejnik ten jest przyjazny dla alergików dzięki gładkiej powierzchni i możliwości łatwego czyszczenia. Antybakteryjna powierzchnia Top Care pozwala z kolei zablokować rozwój bakterii i innych mikroorganizmów nagromadzonych zwykle na grzejnikach. Redukuje ona znacząco ryzyko infekcji, podnosząc jakość higieniczną powierzchni.

Więcej na: www.zehnder.pl

Zaloguj się

Zobacz także