
Zehnder Charleston - historia grzejnika, teraźniejszość i… przyszłość zarazem
Zehnder od dziesięcioleci związany jest z produkcją grzejników. Już tylko miesiące zostały do okrągłej rocznicy 90 lat od wprowadzenia przez Zehnder stalowego grzejnika żeberkowego. Pod nazwą Charleston ten typ grzejnika w produkcji jest również dzisiaj.

Czas nie stoi w miejscu – klasyk uległ licznym modyfikacjom, ma kolejne odmiany.
Zacznijmy od różnorodności rozwiązań
Powierzchnia Technoline nadaje grzejnikowi unikatowy wygląd, który przyciąga nie tylko projektantów wnętrz, ale i inwestorów. Zarówno do wnętrz klasycznych, jak i ultranowoczesnych pasuje ta surowa stal pokryta lakierem bezbarwnym. Do wyboru jest również wykonanie łukowe, kątowe, czy na efektownych nóżkach. W obecnym roku Zehnder wprowadził dodatkową modyfikację, nowatorską dla grzejników klasycznych - obrót o 90° nadał grzejnikowi Zehnder Charleston Turned wyjątkowo smukłą sylwetkę. Wśród innych możliwości jest jeszcze wersja w 100% elektryczna ze sterownikiem czasowym.
Wszystko dzięki elastyczności
Charakterystyczna, elementowa budowa to klucz do możliwości spełnienia różnorodnych, indywidualnych oczekiwań, jak w żadnym innym typie grzejnika. Wyprodukowanie ściśle według wytycznych klienta i niemal nieograniczone możliwości doboru rozmiaru, to w przypadku Charlestona fakt.
A jakość… niezmiennie najwyższa
Zehnder Charleston wytwarzany jest obecnie w technologii LaZer made, czyli innowacyjnej metodzie spawania wiązką lasera. To zupełnie nowe standardy jakościowe i technologiczne w zakresie precyzji, jakości i walorów funkcjonalnych. Jak przystało na nowoczesne instalacje grzewcze efektywnie pracuje również w instalacjach niskotemperaturowych, gdyż duży odsetek energii oddawanej jest przez promieniowanie.
Nie tylko komfort cieplny jest istotny, ale i zdrowy klimat wnętrza. Grzejnik ten jest przyjazny dla alergików dzięki gładkiej powierzchni i możliwości łatwego czyszczenia. Antybakteryjna powierzchnia Top Care pozwala z kolei zablokować rozwój bakterii i innych mikroorganizmów nagromadzonych zwykle na grzejnikach. Redukuje ona znacząco ryzyko infekcji, podnosząc jakość higieniczną powierzchni.
Więcej na: www.zehnder.pl