Małe sofy do salonu. Sprawdź ile kosztują w sklepach i sieciówkach!

Małe sofy do salonu. Sprawdź ile kosztują w sklepach i sieciówkach!

Autor: Urszula Tatur
07 cze 2021 19:19

Meble tapicerowane to podstawa aranżacji salonu. Nie jest łatwo wybrać idealną sofę czy narożnik, zwłaszcza gdy dysponujemy małym metrażem.  Na pełnię zadowolenia składa się funkcjonalność, komfort oraz dobry wygląd. Oferta rynkowa mebli tapicerowanych jest jednak bardzo bogata.

  • Wybierając meble tapicerowane zastanów się:
  • czy będą intensywnie użytkowane,
  • czy potrzebujesz funkcji spania,
  • czy w domu są dzieci i/ lub zwierzęta,
  • jak powinny wyglądać, aby wpisać się w aranżację.

Bez wątpienia ważnym punktem każdego domu czy mieszkania jest sofa, która staje się integralnym elementem naszej codzienności. Może kojarzyć się z relaksem, przyjmowaniem gości, rozmowami, zabawą czy pracą. W zależności od naszego trybu życia, mebel ten może spełniać różne funkcje. Zawsze jednak powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Zbyt duża sofa może zepsuć każdą aranżację. Modele dwuosobowe są idealny do niedużych wnętrz. Doskonale sprawdzą się także w większych pokojach, gdy zestawimy je np. z fotelami.

Wybierając małą sofę do salonu, z praktycznego punktu widzenia, warto zwrócić uwagę na kolor i jakość materiału. W kategorii najwyższej funkcjonalności pod względem kolorystyki niemal zawsze zwyciężają odcienie beżu i szarości, ponieważ pomagają maskować ewentualne zabrudzenia. Nie bójmy się jednak wyrazistych „plam” koloru w postaci wygodnego fotela lub kolorowego pufa, który ciekawie urozmaici przestrzeń.

Osoby rodzinne i towarzyskie na pewno docenią wszystkie dodatkowe atrybuty, które może posiadać idealna sofa, takie jak funkcja spania, dodatkowe pojemniki na pościel, regulowane zagłówki, szerokie podłokietniki, pogłębione siedzisko oraz wygodne poduchy oparciowe, które będą sprzyjały długim rozmowom z bliskimi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także