PARTNER PORTALU
12 pomysłów na wnętrze z szarą sofą

12 pomysłów na wnętrze z szarą sofą

Autor: bm
14 sie 2019 09:32

Może być grafitowa lub w ciepłym, gołębim odcieniu. Duża i rozłożysta albo mała i lekka. Szara sofa sprawdza się w każdym wnętrzu, czego dowodem są załączone zdjęcia z mieszkań utrzymanych w różnych stylach.

Szare sofy, narożniki i zestawy należą do najpopularniejszych i najchętniej kupowanych mebli. Z czego to wynika? Na niesłabnącą popularność szarego koloru wpływa między innymi jego uniwersalność i fakt, że pasuje do niemal wszystkiego - szerokiej gamy innych barw i do każdego stylu. Warto "przyprawić" ją odrobiną koloru (np. w postaci poduszek), tak by szara monochromatyczność nie przytłoczyła wnętrza. A możliwości połączeń kolorystycznych jest wiele - szarość doskonale współgra z pastelami, bielą, czernią, a także energetycznymi odcieniami czerwieni, różu, żółci i błękitu. 

Szarość pasuje do każdego stylu. Idealnie odnajduje się w minimalistycznych, industrialnych i loftowych przestrzeniach, ale pasuje też do modnego stylu skandynawskiego, szczególnie w połączeniu z jasnym drewnem lub bielą. W klasycznym wnętrzu stworzy wysmakowaną kompozycję z eleganckimi dodatkami - kryształowym żyrandolem, szklanym stolikiem, aksamitnymi zasłonami...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także