×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
15 pomysłów na salon z jadalnią

15 pomysłów na salon z jadalnią

Autor: Alicja Pietrowska
30 paź 2015 13:37

Jadalnia to punkt szczególny w naszym domu. Polacy przywiązują coraz większą uwagę do tego jak wygląda. Najczęściej zajmuje ważne miejsce w salonie.

Od pewnego czasu, jadalnia w mieszkaniu zajmuje równie ważną pozycję, co salon czy kuchnia. Aktualnie jest nie tylko miejscem, w którym spożywamy posiłki. To tu spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół by porozmawiać, czy po prostu wspólnie spędzić czas. Jadalnia coraz częściej przestaje być także odrębnym pomieszczeniem. Zamiast tego zajmuje zaszczytne miejsce w centrum strefy dziennej. Mając to na uwadze producenci mebli prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne meble do jadalni. Ich wybór na rynku jest bardzo zróżnicowany, każdy więc bez trudu znajdzie propozycję która w pełni spełni jego oczekiwania.

W jadalni najistotniejszymi meblami są stół i krzesła. Można je kupić w zestawie lub też dobrać modele z różnych kolekcji np. na zasadzie kontrastu. Jeśli jadalnia znajduje się w otwartej strefie dziennej meble jadalniane warto dobierać pod kątem mebli w salonie. Nie jest to trudne, ponieważ zestawy dostępne w sklepach to najczęściej kompleksowe rozwiązania, które pozwalają harmonijnie skomponować oba pomieszczenia tak, aby dopełniały się nawzajem. 

W dużych, przestronnych jadalniach możemy pozwolić sobie na solidny drewniany stół na mocnych nogach. W mniejszych przestrzeniach lepiej sprawdzi się model na metalowych nogach czy ze szklanym blatem. Osoby, które preferują bardziej tradycyjne wnętrza mogą wybierać z pośród bogatej oferty mebli drewnianych - i to zarówno tych wyprodukowanych w całości z naturalnego surowca, jak też z wykorzystaniem fornirów. Można je komponować dosłownie ze wszystkim - zarówno z tradycyjnym kamieniem, jak też z królującymi w nowoczesnych aranżacjach metalem czy szkłem. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także