PARTNER PORTALU
20 pomysłów na szare meble w nowoczesnej kuchni

20 pomysłów na szare meble w nowoczesnej kuchni

Autor: bm
10 wrz 2018 11:04

Szarość w kuchni może mieć różne oblicza - od kamiennych i betonowych, surowych i szorstkich powierzchni, poprzez gładkie matowe grafity - aż po lśniące, wysokopołyskowe fronty.

Czytaj też: Industrialne klimaty w kuchni - 20 inspiracji

Jeśli spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor króluje we wnętrzach już od kilku lat i nie daje się "zdetronizować" żadnemu innemu, niezależnie od trendów - na pewno odpowiedzią będzie szarość. Pojawia się w różnych strefach domu: salonie, kuchni, sypialni, łazience. Pasuje do stylu nowoczesnego, minimalistycznego, idealnie harmonizuje też z klimatem loftowym, co nie znaczy, że nie odnajdzie się we wnętrzach klasycznych. Uniwersalną, występującą w wielu odcieniach szarość można połączyć niemal z każdym innymi kolorem, przy czym biel doda jej elegancji i światła, wyraziste kolory zaś ożywią i dodadzą wnętrzu energii. Połączona z odcieniami drewna, będzie ciepła i przytulna, pomimo pozornego chłodu, jaki nieodłącznie kojarzy się z kolorem szarym.

W kuchni doskonale sprawdzą się powierzchnie przypominające kamień, beton lub stal (mogą to być oczywiście również naturalne materiały), a także gładkie, wysokopołyskowe fronty, podkreślające nowoczesny styl wnętrza. Warto w szarej kuchni "pobawić się" dodatkami w innych kolorach - w łatwy sposób zmienimy wtedy jej wizerunek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także