PARTNER PORTALU
25 wyjątkowych kuchni z meblami na wysoki połysk

25 wyjątkowych kuchni z meblami na wysoki połysk

Autor: bm
20 wrz 2019 09:37

Połyskliwe fronty mebli kuchennych dają efekt elegancji i glamour, jednocześnie podkreślając nowoczesność aranżacji wnętrza. Ich popularność już od kilku sezonów utrzymuje się na wysokim poziomie.

Czytaj też: Kuchenne wnętrza ożywione kolorem - zobacz 40 pięknych inspiracji

Wyglądają doskonale zarówno w bieli, czerni, jak i żywych kolorach. W wyjątkowy sposób odbijają światło, dzięki czemu pomieszczenie może wydawać się optycznie większe i jaśniejsze. Mają swoją głębię, która sprawia, że nawet monolityczna, wysoka zabudowa wygląda lekko. Meble w połysku dodają kuchni nowoczesności, podkreślają prostotę i minimalizm wnętrza, rozświetlają je.

Tego typu wykończenia cieszą się ogromną popularnością - są bardzo chętnie wybierane zarówno przez projektantów wnętrz, jak i samych użytkowników. Dostępne na rynku fronty w połysku to zazwyczaj laminat, akryl bądź folia poliestrowa, producenci mebli wykorzystują również coraz częściej laminaty, które wizualnie do złudzenia przypominają szkło. Ciekawym rozwiązaniem może też być połączenie wysokopołyskowych frontów z elementami wykończonymi matowo. Decydując się na zabudowę w wysokim połysku, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji takich mebli - m. in. regularnym usuwaniu śladów palców, które na tego rodzaju powierzchniach są bardziej widoczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku modnych frontów bezuchwytowych, których dotykamy znacznie częściej niż tych wyposażonych w tradycyjne uchwyty.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także