PARTNER PORTALU
5 jesiennych trendów, które warto wprowadzić do sypialni

5 jesiennych trendów, które warto wprowadzić do sypialni

Autor: bm
04 wrz 2019 14:04

Kiedy zbliża się jesień, coraz częściej marzymy o przytulnych i ciepłych wnętrzach, które zachęcają do wypoczynku po ciężkim, pochmurnym dniu. Jakie jesienne trendy będą dominowały w sypialni?

Po pierwsze: geometria

Wzory geometryczne będę królowały jesienią w sypialniach. Najróżniejsze kombinacje figur w odpowiednich zestawieniach kolorystycznych pozwolą ożywić wnętrza – zwłaszcza te, które utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Jak wprowadzić geometrię do sypialni? Wielbiciele wnętrz dopracowanych w najdrobniejszych detalach zwrócą uwagę na zagłówek łóżka tapicerowanego. Pionowe przeszycia z wyciągami lub też „puszyste” zagłówki podzielone na regularne kształty rombów i kwadratów – to zdobienia, na które zdecydowanie warto postawić tegorocznej jesieni. Geometryczne wariacje sprawdzą się w każdej sypialni, niezależnie od stylu.

Po drugie: róż, pomarańcz i kolory ziemi

Jesienne kolory, na które warto postawić w tym sezonie, to stonowane odcienie ziemi, pośrednie pastelowe róże lub wyraziste pomarańcze w odcieniach miedzi. Stonowane kolory polecane są przede wszystkim do sypialni z oszałamiającym widokiem na parki, czy też lasy. Delikatny róż to ukłon w stronę coraz mniejszej ilości światła i pięknych widoków zachodzącego, letniego słońca. Optymistyczna barwa świetnie sprawdzi się zwłaszcza w dobrze naświetlonych wnętrzach. „Ognisty”, a jednocześnie „przygaszony” pomarańcz to intensywna alternatywa dla odważnych. Doskonale dopełni wnętrza urządzone nieszablonowo – zwłaszcza w połączeniu ze złotymi dodatkami.

Po trzecie: przytulnie i wygodnie

Trend podyktowany prawdopodobnie niższymi temperaturami, które na pewno dadzą o sobie znać, gdy jesień zagości u nas na dobre. Przytulne wnętrza pomogą przetrwać jesienną chandrę i umilą czas, który spędzimy w sypialni. Dlatego im więcej puszystych tkanin znajdzie się w naszych domach, tym lepiej. Poza dodatkami w postaci koców i pledów, jesienna sypialnia nie może obyć się bez mebli tapicerowanych – w tym oczywiście wygodnego łóżka. Tapicerowane zagłówki – zwłaszcza ze zdobieniami nawiązującymi do geometrii – wprowadzą do sypialni błogą i bardzo przyjemną atmosferę. Co więcej, okażą się również wygodnym oparciem podczas jesiennych wieczorów, spędzonych z ulubionymi serialami lub pasjonującymi książkami.

Po czwarte: zaokrąglone kształty mebli

Kolejna inspiracja łączy się z poprzednią. Obłe kształty mebli są charakterystyczne, m. in. dla stylu holenderskiego, który bez wątpienia uchodzi za jeden z najprzytulniejszych. W sypialni najważniejsze jest łóżko i to właśnie na jego wykończenie warto w tym miejscu zwrócić uwagę:

W wielu modelach łóżek tapicerowanych możemy zauważyć, że płozy (tzn. boki i front łóżka) posiadają różnego rodzaju zaokrąglenia. Są to elementy, które przeważnie podlegają personalizacji. W przypadku wysklepień dotyczyć to może wszystkich płóz posłania, ale popularnym rozwiązaniem jest również zaokrąglenie wyłącznie krawędzi przedniej płozy łóżka. Obłe kształty faktycznie nadają meblom „puszystości”, a tym samym sprawiają, że w sypialni zaczyna panować przyjemna, przytulna atmosfera. Dużym plusem zaokrągleń jest również fakt, że wbrew pozorom nie zwiększają one gabarytów łóżek, a więc nie ma potrzeby wygospodarowywania większej przestrzeni na miejsce do odpoczynku – tłumaczy Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Po piąte: nawiązania do natury

Jesień to czas pełen sprzeczności. Z jednej strony obserwujemy znikającą zieleń, z drugiej strony ukazuje się nam piękno przyrody w zupełnie innej odsłonie. Dlatego to czas, w którym warto docenić zmieniającą się aurę i wprowadzić do wnętrza jak najwięcej naturalnych inspiracji. Zwróćmy uwagę na kolory dodatków, odcienie, na które warto postawić to: miedź, złoto oraz różne odcienie brązu. Naturalne materiały, florystyczne wzory, dodatki wykonane z drewna, z kory, ozdoby typu hand-made z wykorzystaniem skarbów jesieni, jak kasztany i liście – to kierunek, w którym warto podążać, jeżeli zależy nam na przytulnym, inspirowanym jesienną naturą wnętrzu sypialni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także