PARTNER PORTALU
Anders Nørgaard - zobaczcie kultową sofę duńskiego projektanta

Anders Nørgaard - zobaczcie kultową sofę duńskiego projektanta

Autor: Property Design
08 sie 2019 12:17

W tym roku sofa "Indivia", zaprojektowana przez Andersa Nørgaarda, obchodzi swój jubileusz 20-lecia istnienia na rynku. To pierwszy projekt słynnego duńskiego projektanta dla marki BoConcept.

Meble muszą spełniać swoją funkcję i dopasowywać się do codziennego, zmieniającego się życia użytkowników. Co więcej, powinny cieszyć oko i korespondować z przestrzenią, w której zostaną umieszczone. Jak spełnić te założenia? Oto recepta Andersa Nørgaarda, jednego z najbardziej cenionych duńskich designerów: Funkcjonalność może przesłonić piękno, ale jeśli myślisz twórczo i zwracasz uwagę na detale, osiągniesz wyrafinowaną i charakterystyczną ekspresję - mówi. Projektant w procesie twórczym wykorzystuje charakterystyczny dla skandynawskiego wzornictwa minimalistyczny design, doskonałe proporcje i linie tak, by uzyskać meble stawiające człowieka w centrum. Kierując się w swojej pracy ideą dyskretnej funkcjonalności, dąży do podkreślania indywidualności każdego użytkownika.

Zgodnie z nauką, którą czerpał z domu rodzinnego, Anders Nørgaard stawia na ścisłą współpracę z rzemieślnikami, co pozwala mu na zoptymalizowanie projektu mebli pod względem wyglądu, komfortu użytkowania i trwałości. Od 1999 roku owocuje to ponadczasowymi, minimalistycznymi projektami dla BoConcept. 2019 rok to święto sofy "Indivi" – która zapoczątkowała współpracę duńskiej marki z Andersem Nørgaardem. "Indivi" cały czas utrzymuje status kultowej, współczesnej sofy - pierwszy i jednocześnie najdłużej produkowany mebel marki już od samego momentu premiery utrzymuje się w pierwszej dwójce najlepiej sprzedających się sof w ofercie BoConcept! Designer z Aarhus jest specjalistą od tego typu mebli – dla duńskiej marki zaprojektował również cieszące się popularnością sofy "Osaka" i "Carlton", rozkładany puf "Xtra" oraz fotel "Lucca" utrzymany w stylu lat 50.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także