Aneks kuchenny. 10 pomysłów na małą kuchnię

Aneks kuchenny. 10 pomysłów na małą kuchnię

Autor: Marta Ustymowicz
21 lis 2014 09:19

Masz małe mieszkanie i chcesz otworzyć kuchnię na salon? Zobacz nasze propozycje, a przekonasz się, że najlepszym rozwiązaniem będzie kuchenny aneks.

Modne dziś otwieranie przestrzeni kuchennej na salon ma więcej zalet niż wad. Sprawdza się ono w szczególności w małych mieszkaniach, gdzie otwarcie tych dwóch pomieszczeń dla siebie dodaje całemu wnętrzu przestrzeni, a dla mieszkańców więcej swobody. Małe kuchnie w blokach to jednak duże wyzwanie, bowiem otwierając ją na duży pokój, zabieramy sobie jedną ścianę w kuchni, która mogłaby posłużyć na zawieszenie szafek czy innych mebli. W takich sytuacjach najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie aneks kuchenny.

Kuchenne aneksy mogą być minimalistyczną wersją szafek bez górnej zabudowy, gdzie na ścianie na górze wiesza się wyłącznie otwarte półki. To jednak sprawdzi się w mieszkaniu singli lub młodych par, które nie mają jeszcze dużej rodziny. Klasyczne aneksy posiadają górne szafki, jednak nie są one wysokie i pomiędzy nimi, a sufitem pozostaje jeszcze przestrzeń. Tą zaś ciężko funkcjonalnie zagospodarować. Praktyczniejszym rozwiązaniem będzie stworzenie wyższej zabudowy, która zapewni nam dodatkowe szafki. W tych, umieszczonych pod samym sufitem warto przechowywać przedmioty, których nie potrzebujemy na co dzień. Taka zabudowa wygląda także bardzo nowocześnie.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy dziesięć pomysłów na aneks kuchenny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także