×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Aneks kuchenny. Modne pomysły na kuchnię w bloku

Aneks kuchenny. Modne pomysły na kuchnię w bloku

Autor: Alicja Pietrowska
27 sie 2015 10:38
Aktualizacja: 28 sie 2015 08:01

Zabudowa kuchni w formie aneksu świetnie sprawdza się w mieszkaniu w bloku. Daje wrażenie większej przestrzeni oraz porządkuje stylistykę całego wnętrza. Zobaczcie inspirujące pomysły na zabudowę jednorzędową.

Zabudowa jednorzędowa posiada wiele zalet. Jeśli nasza kuchnia jest otwarta na salon, możemy wykonywać prace kuchenne i uczestniczyć w życiu rodzinnym i towarzyskim. Mając aneks kuchenny także opieka nad dzieckiem jest znacznie ułatwiona, ponieważ może ono bawić się w salonie, a my wciąż mamy je w zasięgu wzroku. 

Jeśli nasza kuchnia jest mała i wąska, a ściana oddzielająca ją od sąsiedniego pokoju nie może być wykorzystana, najlepszym rozwiązaniem jest jej wyburzenie. W ten sposób aneks kuchenny i salon stworzy jedno wnętrze, o lepszych proporcjach. Aneks kuchenny to rozwiązanie szczególnie chętnie stosowane w kawalerce. Tam również może być połączony z pokojem lub umieszczony w części mieszkania łączącej się z korytarzem.

Nie da się zaprzeczyć, że zabudowa jednorzędowa przy swoich licznych zaletach ma też kilka wad. Otwarta kuchnia wymaga ciągłego utrzymania jej w czystości. Nie możemy sobie pozwolić na pozostawianie brudnych naczyń na blacie kuchennym czy w zlewie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także