PARTNER PORTALU
Aranżacja otwartego salonu - zobacz 25 inspiracji prosto z polskich domów

Aranżacja otwartego salonu - zobacz 25 inspiracji prosto z polskich domów

Autor: mg
09 sie 2019 11:02

Otwarty salon nie jest już nowinką projektową, ale standardem. Prezentujemy 25 pięknych wnętrz zaprojektowanych przez czołowych polskich projektantów. Może któreś z nich stanie się dla Was źródłem inspiracji.

Otwarty salon, zwykle połączony z kuchnią i jadalnią, jest niezwykle piękną, a przy tym użyteczną przestrzenią. Brak ścian oddzielających poszczególne pomieszczenia sprawia, że stanowi duże pole do projektowych popisów. Aranżując go, równie dobrze możemy zachować stylistyczną jednolitość, jak też wyróżnić każdą strefę odpowiednimi zabiegami - kolorem, układem mebli, oświetleniem. Atutem otwartego salonu jest też niczym nieograniczony dostęp naturalnego światła, co sprawia, że wnętrze jest rozświetlone i przez to przyjazne użytkownikom.

Zawsze centrum otwartego salonu stanowi mebel tapicerowany - sofa, narożnik bądź zestaw wypoczynkowy, wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. To on narzuca dominujący styl aranżacji i to wokół niego ogniskuje się życie domowników. Tego typu wnętrze zachęca również do "gry" mniejszymi meblami - stolikami kawowymi, pojedynczymi fotelami, pufami czy designerskimi komodami. Pełnią one nie tylko różne funkcje, ale wprowadzają do wnętrza ciekawe akcenty dekoracyjne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także