PARTNER PORTALU
Aranżacja wnętrz: zobacz jakie klasyki designu lubimy!

Aranżacja wnętrz: zobacz jakie klasyki designu lubimy!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 marz 2020 14:35

Jakie meble spośród najbardziej znanych klasyków najczęściej goszczą w naszych domach? Zobaczcie.

Zamiast ozdób

W kategorii tej najchętniej wybieramy krzesła i fotele. To rozwiązanie bardzo praktyczne: pozwala zrezygnować z dodatków na rzecz mebli, które same w sobie stanowią mocny akcent we wnętrzu. 

Nie tylko od znanych projektantów

Przy aranżacji wnętrz chętnie sięgamy po klasyki designu albo po meble retro w odświeżonym wydaniu. Nie muszą być projektowane przez znanych artystów – tym, co istotne, jest przede wszystkim autentyczność i skojarzenie ich ze wspomnieniami z dzieciństwa. Nierzadko adaptujemy je do nowoczesnego stylu. Niekiedy też są demontowane, a wykorzystywana jest tylko ich część – chociażby jako komoda. 

Ponadczasowość jest w cenie

Niektóre modele zaprojektowane dekady temu – jak krzesła DAW i DSW Charlesa i Ray Eamesów, krzesło Panton Vernera Pantona czy krzesło Ant Arne Jacobsen – do dziś sprzedawane są w setkach sztuk, a współcześni projektanci inspirują się ponadczasowymi klasykami.

Chcąc dobrze wyeksponować designerski mebel, trzeba pomyśleć przede wszystkim o jego otoczeniu. Wiele zależy od układu mieszkania. Dobrym sposobem jest wykorzystywanie naturalnego światła i stawianie ulubionych mebli w pobliżu okien. Zachodzące, niskie słońce wydobywa fakturę przedmiotów, więc z pewnością podkreśli nietypowe usłojenie czy tkaninę. Jeśli zaś mamy możliwość zaaranżowania wnęki, bo na przykład nasz salon jest zbudowany na planie litery L, ciekawym pomysłem będzie urządzenie go właśnie tymi meblami, które mają stworzyć niepowtarzalny klimat – radzi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom”.

Zobacz także: Małe mieszkanie. Dobrze zaprojektowane 32 metry!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także