×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biel z drewnem w kuchni - uniwersalne i efektowne połączenie

Biel z drewnem w kuchni - uniwersalne i efektowne połączenie

Autor: bm
19 lip 2019 11:10

To chyba jedno z najpopularniejszych zestawień kolorystycznych stosowanych w meblach kuchennych. Chłód bieli i ciepło drewna idealnie uzupełniają się wzajemnie, tworząc harmonijną i zawsze modną całość.

Biel i kolory drewna to uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim jest utrzymane. Pozwala stworzyć w kuchni ciepły i przytulny klimat, a jednocześnie jest nowoczesne, sterylne i pełne światła. Połączenie to możemy zrealizować na różne sposoby, w zależności od tego, którego z kolorów chcemy mieć więcej. Jeśli zdecydujemy się na gładkie, białe fronty wszystkich szafek, a drewno pozostawimy wyłącznie na blacie lub w postaci niewielkich dodatków, kuchnia będzie wizualnie jaśniejsza, bardziej chłodna i stonowana. Jeśli to drewno ma dominować, osiągniemy efekt kuchni klasycznej lub też zaaranżowanej w stylu skandynawskim czy rustykalnym.

Paleta odcieni drewna jest bardzo bogata i wybór mamy niemal nieograniczony. Największą popularnością cieszą się rodzime gatunki drewna - stąd najczęściej wybieramy ciepły dąb, buk lub jesion, nieco rzadziej orzech i inne ciemniejsze odcienie. Zestawienie bieli z kolorami drewna egzotycznego da niepowtarzalny efekt elegancji, a z bardzo jasnymi odcieniami klonu czy brzozy - kuchnia będzie wyglądała subtelna i świetlista.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także