PARTNER PORTALU
Ciemna kuchnia - zdobądź się na aranżacyjną ekstrawagancję!

Ciemna kuchnia - zdobądź się na aranżacyjną ekstrawagancję!

Autor: mg
28 sie 2019 12:39

Polacy preferują jasne kuchnie - zwykle wybierają biel, beże, odcienie jasnego drewna. Tym niemniej najnowsze trendy, które można było w tym roku podejrzeć na największych europejskich imprezach wystawienniczych, pokazują, że coraz popularniejsze stają się ciemne zabudowy kuchenne.

Czytaj też: Mała kuchnia - jak ją umeblować

Ciemna kuchnia wciąż traktowana jest jako aranżacyjna ekstrawagancja. Dlatego antracyt, ciemny brąz, głęboki granat czy kolor czarny wybierają wyłącznie osoby nie bojące się odważnych rozwiązań. W nagrodę otrzymują one wnętrze wysmakowane i niebanalne.

Rzadko jednak ciemna kuchnia występuje w wersji "total look". Częściej jej bryła zostaje ocieplona - pojedynczymi jaśniejszymi frontami, blatami w kolorze drewna czy też odcinającymi się kolorystycznie akcesoriami. Niekiedy pojawiaja się też szklane witryny. Niezmiernie ważną rolę w tym przypadku odgrywa również wbudowane w meble oświetlenie, które sprawia, że zabudowa nie jest tak przytłaczająca. Należy bowiem pamiętać, że w ciemnej kuchni niezwykle istotne są detale, dlatego stanowi ona prawdziwe pole do projektowych popisów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także