PARTNER PORTALU
Dębowe meble i… sztuka – przytulne mieszkanie dla rodziny

Dębowe meble i… sztuka – przytulne mieszkanie dla rodziny

Autor: bm
21 marz 2019 12:03

Miało być przytulnie i funkcjonalnie, dlatego projektanci z pracowni Jacka Tryca wprowadzili dużo ciepłego, dębowego drewna, połączonego z bielą i szarością. W wystrój wnętrza wkomponowali sztukę, a okoliczna zieleń stała się integralną częścią projektu. Zobacz mieszkanie zaprojektowane dla pięcioosobowej rodziny!

Aranżacja apartamentu dla pięcioosobowej rodziny okazała się być ciekawym wyzwaniem dla pracowni projektowej Jacka Tryca. Projekt mieszkania ułatwiała malownicza lokalizacja – historyczne warszawskie Bielany, z widokiem na pobliski Park Kaskada.

Właściciele nigdy nie byli miłośnikami modnych szklano-betonowych wnętrz. Ich wymarzony dom miał być przytulny, jasny i radosny. Życzeniem właścicieli była kolorystyka na tyle subtelna, by w przyszłości mogli za pomocą dodatków dowolnie zmieniać charakter mieszkania. Stąd decyzja o wprowadzeniu ciepłego dębowego drewna i połączeniu go z neutralną szarością, bielą, odcieniami kawy z mlekiem i … sztuką na ścianach. Wrażeniu piękna sprzyja także okoliczna zieleń, stanowiąca integralną część projektu. Mieszkanie zlokalizowane jest na parterze i ma dwa duże tarasy, na które w okresie wiosenno-letnim przenosi się życie rodzinno-towarzyskie.

Mieszkanie ma powierzchnię 160 m2. Taki metraż pozwolił zaplanować przestrzeń tak, by każdy z domowników znalazł w niej miejsce na swoje pasje. Wyznaczona strefa rozrywki daje nieograniczone możliwości zabawy dla dzieci, znalazło się tu także miejsce na salę kinową dla rodziców. Znajdujące w innej części mieszkania sypialnie i łazienki pozwalają na wyraźne rozdzielenie stref dziennej i prywatnej.

Kuchnia jest sercem tego domu. Miała być nie tylko estetyczna, ale i bardzo funkcjonalna. Stąd duża, wygodna wyspa kuchenna, przy której wszyscy wspólnie gotują i toczą rozmowy do późnych godzin. Wybierając meble, właściciele zdecydowali się na proste fronty szafek. Aranżując kuchnię otwartą na jadalnię i salon, architekt zachował konsekwencję w doborze barw, decydując się na dębowe fronty w odcieniu, który powtarza się w wystroju jadalni. W klasycznej formie skryły się nowoczesne urządzenia, które ułatwiają przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Patchworkowe płytki nad blatem tworzą efektowną dekorację, nawiązującą odcieniem do szafek kuchennych.

Właściciele to miłośnicy sztuki. Od samego początku aranżacji przyświecała myśl, że dom ma być zaprojektowany tak, by znalazło się w nim miejsce na ekspozycję ulubionych obrazów autorstwa Michała Wareckiego. W ich towarzystwie apartament na Bielanach stał się domem pełnym emocji, a jednocześnie bardzo ciepłym i spójnym. Stonowana kolorystyka i wyraźny podział przestrzeni uczyniły wnętrze harmonijnym, a sztuka nadała przestrzeni dodatkowego wymiaru.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także