PARTNER PORTALU
Design klasy premium i ekskluzywne dodatki - zobacz nowy apartament na Złotej 44

Design klasy premium i ekskluzywne dodatki - zobacz nowy apartament na Złotej 44

Autor: mg
01 sie 2019 16:35

Wnętrzarski eklektyzm, nowatorskie technologie i szlachetne rzemiosło - tak prezentuje się nowy apartament na Złotej 44, zaprojektowany przez pracownię Aksonometria.

Nowy apartament Glace na 29. piętrze Złotej 44 to kompilacja różnych stylów zamkniętych w nowoczesnej przestrzeni o powierzchni ponad 137 m². Mieszkanie składa się z rozległego salonu z panoramicznymi oknami wychodzącymi na zachodnią i północną część Warszawy, wydzielonej kuchni otwartej na jadalnię, przestronnych korytarzy, sypialni połączonej z okazałą garderobą oraz łazienki z wanną i prysznicem. Stałe elementy wyposażenia zostały wykonane według aranżacji londyńskiego studia Woods Bagot.

Studio Aksonometria, wykańczając apartament, skorzystało z najwyższej jakości materiałów
i wyszukanych, międzynarodowych marek – polskich, niemieckich i austriackich klasy premium.
W apartamencie nie brakuje kultowych projektów firmy Rolf Benz w postaci np. eleganckiej sofy "Nuvola" czy marki Hulsta, od której pochodzi nowoczesna kolekcja "Navis" do jadalni. Dla kolekcjonerów przestrzeń została wypełniona dziełami sztuki, wykonanymi przez autorską firmę cenionego projektanta Oskara Zięty – Zięta Prozessdesign. Ich kształty idealnie wpisują się w całą koncepcję. Na ścianach wyeksponowane zostało malarstwo Aleksandry Niemczyk, autorki mieszkającej w Norwegii. Tym samym Glace pobudza wyobraźnię – nie ogranicza się bowiem do jednej estetyki, ale umiejętnie korzysta z eklektycznego podejścia.

Złota 44 to nie tylko adres - to wyzwanie. Apartamenty zawieszone w chmurach przy Złotej 44 zastajemy już zaaranżowane warszawską architekturą, zatopioną w zielonych pejzażach. Im bliżej okna, tym szersza panorama, która narzuca kolory natury. Tutaj wyzwaniem jest zharmonizowanie dwóch przestrzeni, tak aby wnętrze stanowiło kontynuację zewnętrza, a nie konkurowało kolorem,
czy nie absorbowało uwagi zbyt mocnymi akcentami lub nie przytłaczało formą. Sztuką jest dopasowanie - skrojenie wnętrza na miarę… kolory natury, monochromatyczne biele, szarości -
w otoczeniu żywej zieleni w apartamencie Glace naturalnie wpisują się w zewnętrzne krajobrazy. Rozmyte barwy błękitu w dodatkach łączą nas z niebem, będącym najpiękniejszym tłem. Aranżujemy wnętrza, wsłuchując się w potrzeby ludzi, „szyjąc meble na miarę!-  mówi Agnieszka Piętera, właściciel pracowni Aksonometria.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także