Design z pomysłem - zobacz wysmakowany apartament na Saskiej Kępie

Design z pomysłem - zobacz wysmakowany apartament na Saskiej Kępie

Autor: mg
03 paź 2018 10:49

Apartament na warszawskiej Saskiej Kępie jest wypadkową poczucia estetyki właścicieli oraz niebanalnych pomysłów architektów ze studia Viva Design.

Czytaj też: Minimalistyczna kuchnia - zobacz realizację prosto z Londynu

W trakcie prac projektowych przestrzeń 130-metrowego apartamentu została podzielona na dwie strefy, tak żeby mogła z niego wygodnie korzystać czteroosobowa rodzina. W części dla dzieci znalazły się pokoje dla syna i córki, każdy z osobną łazienką, a w części dla rodziców - ich sypialnia z łazienką oraz garderoba. Wspólną przestrzeń dla domowników i odwiedzających ich gości tworzy przestronny salon z otwartą kuchnią, gabinet, który - jeśli jest taka konieczność - pełni rolę dodatkowego pokoju gościnnego oraz tzw. część gospodarcza z dużą pralnią i toaletą dla gości. 

Mieszkanie robi wrażenie już od wejścia. Na wprost drzwi rzuca się w oczy efektowna szklana mozaika z kwiatowym wzorem zaprojektowanym specjalnie na zamówienie gospodarzy. Pomysłowym rozwiązaniem w przedpokoju jest wnęka z pięknym onyksem. Można tu przysiąść np. podczas wkładania butów. Rozwiązanie to ukryto w dużej szafie na okrycia wierzchnie, z frontami wykonanymi ze spieków kwarcowych Laminam.

Szlachetnych materiałów w tym apartamencie nie brakuje: egzotyczne forniry, postarzane lustra, tapety. Na podłogach deski przeplatane dużymi płytami imitującymi jasny, naturalny kamień. Salon od hallu oddziela regał zrobiony według projektu Viva Design, z chromowanym stelażem i półkami obitymi skórą. Za nim zaczyna się część wypoczynkowa z kominkiem i dużą biblioteką oraz wygodnymi skórzanymi sofami.

Strefa livingowa płynnie łączy się z jadalnią. Przy dużym stole znajdzie się miejsce na osiem osób. Stąd już tylko krok do kuchni. To królestwo pani domu, gdzie liczą się nie tylko ergonomiczne rozwiązania, ale i estetyka. Panuje tu nieskazitelny porządek, bo większość sprzętów została ukryta w przepastnej zabudowie meblowej z pięknymi frontami obłożonymi kamienną okładziną. Szafki kuchenne ustawione w kształt litery L zostały zrobione na zamówienie u stolarza. Fornir w ciepłym, miodowym kolorze pięknie kontrastuje z kamiennymi detalami. Na blatach i ścianach zastosowano jasny kwarcyt. Spora wyspa kuchenna z wmontowaną płytą indukcyjną to dodatkowy blat do pracy, ale też do spożywania szybkich posiłków.

W sypialni właścicieli pierwsze skrzypce gra wielkie łóżko. Tuż obok zaaranżowano garderobę z frontami z przydymionego szkła. Reprezentacyjnym miejscem w części prywatnej gospodarzy jest ich łazienka. Centralną jej część zajmuje mebel pełniący rolę komody z dwoma wpuszczonymi w blat umywalkami oraz blatem granitowym. Z kolei w gościnnej łazience podświetlana, ażurowa ściana została wykonana przez stolarza, zaś podłogi i ściany wyłożono kamienną okładziną, a na ich tle ustawiono wolno stojącą umywalkę obłożoną naturalną skórą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także