Eleganckie meble do salonu. Piękna kolekcja. To nowość!

Eleganckie meble do salonu. Piękna kolekcja. To nowość!

Autor: Ewa Kozioł
28 gru 2021 12:44

Nowa kolekcja Gray od włoskiej marki Gervasoni nawiązuje do dostojnego stylu gustawiańskiego. Wyróżnia się lekką, subtelną formułą oraz jasną, ciekawą kolorystyką.  Kolekcję zaprojektowała związana z marką projektantka Paola Navone.


Nawiązania do dostojnego stylu gustawiańskiego dostrzec można przyglądając się dopracowanej w najdrobniejszym szczególe, prostej i szlachetnej w wyrazie kolekcji Gray od włoskiej marki Gervasoni, która w Polsce dostępna jest dzięki Mood Design.

– Ta powstała w 1882 roku i wyznaczająca dzisiaj trendy marka, wciąż pozostająca w rękach jednej rodziny, ujęła nas uniwersalistycznym podejściem do designu, a kolekcja Gray wyróżnia się przy okazji lekką, subtelną formułą. Jasną, ciekawą kolorystyką i jakością zastosowanych materiałów – mówi Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

– Modele z linii Gray można miksować z meblami z pozostałych kolekcji Gervasoni, co jest ogromną zaletą włoskiej marki – dodaje Karina Snuszka z pracowni MoodWorks.

Kolekcję Gray zaprojektowała związana z marką Gervasoni projektantka Paola Navone, która wniosła do rodzinnego biznesu – prowadzonego obecnie przez braci Giovanniego i Michele – eklektyczną wrażliwość. Inspiracją był dla niej skandynawski minimalizm i styl gustawiański – ciekawy przykład tego, w jaki sposób styl pochodzący z jednej kultury adaptuje się w innej. Za jego propagatora uznaje się króla Szwecji, Gustawa III, który panował w drugiej połowie XVIII wieku. Jako 25. latek miał on okazję zwiedzić Wersal. Zachwyciły go pałacowe, rzeźbione meble do tego stopnia, że postanowił nimi ozdobić swoją siedzibę. Przystosował je jednak do swoich potrzeb i panującego na północy klimatu. Meble zostały wybielone, a rzeźbienia uproszczone tak, by promienie słońca odbijały się i nie gubiły w zakamarkach. Styl gustawiański, mimo że ma pałacowy rodowód, szybko stał się popularny w całym społeczeństwie. I dziś inspiruje w dużo odleglejszych zakątkach.

Kolekcja Gray nawiązuje do gustawiańskiej kolorystyki. Dominują w niej szarości i biele oraz prostota linii, jednak niepozbawiona szlachetności. Każdy mebel ma wyważone proporcje i cechuje się skromnością skandynawskiego minimalizmu. Królewską, uproszczoną estetykę stylu gustawiańskiego reprezentują niektóre stoły i stoliki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także