×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Gabinet w domu. Świetne pomysły na wygodne miejsce pracy

Gabinet w domu. Świetne pomysły na wygodne miejsce pracy

Autor: Alicja Pietrowska
22 wrz 2015 14:23
Aktualizacja: 23 wrz 2015 08:34

Domowy gabinet to miejsce pracy po pracy. Warto więc zapewnić sobie w nim wygodę i komfort. Pomogą w tym dodatki oraz użyteczne meble.

Aranżacja domowego biura powinna współgrać ze sobą i tworzyć miejsce, w którym będziemy czuli się dobrze i wygodnie. Sprawi to, że praca stanie się wydajniejsza i znacznie mniej uciążliwa. Podstawowym elementem domowego gabinetu jest biurko. Jego rozmiar oraz kształt powinien być uwarunkowany przede wszystkim naszą potrzebą. Zastanówmy się czy na biurku ma stać tylko laptop, czy będą leżeć także dokumenty? A może jest potrzebne miejsce na komputer stacjonarny?

Jeśli biurko ma służyć tylko jako stolik pod komputer, może być niewielkie. Wystarczy mebel z nadstawką, która pomoże uporządkować biurowe drobiazgi, takie jak notatki czy długopisy. Jeśli chcemy przy biurku pracować lub potrzebujemy go jako miejsca do rysowania projektów, jego blat powinien być większych rozmiarów. Nie musi to być klasyczne biurko, ale np. stół, bez zbędnych szufladek czy szafek, z miejscem na wyprowadzenie kabli. Przy biurku musi znaleźć się także krzesło. Powinno ono być wygodne i dobrze wyprofilowane. Ważne są także podłokietniki, które podtrzymają ramiona podczas pracy, oraz możliwość odchylania. 

Jeśli istnieje potrzeba przechowywania większej ilości dokumentów w naszym gabinecie powinien znaleźć się pojemny regał. Mebel ten nie tylko pomoże zachować porządek, ale także ułatwi dostęp do dokumentów potrzebnych na bieżąco. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu na ich szukanie. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także