Gdzie sypiają Włosi? Czyli o łóżkach nie z tej ziemi!

Gdzie sypiają Włosi? Czyli o łóżkach nie z tej ziemi!

Autor: uk
18 kwi 2014 10:32

Łóżka oferowane przez włoskich producentów to przede wszystkim finezja form. Szczególną uwagę projektantów zajmują wezgłowia. To one najczęściej decydują o charakterze mebla.

Łóżka włoskie projektowane są albo z "wielkim rozmachem", albo ze "wstrzemięźliwością" stylistyczną. Meble z tej pierwszej grupy charakteryzują się dynamiczną formą, jak na przykład łóżko "Dylan". Tutaj łóżko wydaje się wręcz odrywać od ziemi niczym samolot!

Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre modele wyróżniają się oryginalną oskrzynią, tworzącą z wezgłowiem integralną całość. Chodzi o łóżka - "statki", jak to ma miejsce w przypadku modelu "Papilio" marki B&B Italia. 

Często też tapicerowane i dodatkowo - pikowane wezgłowia są tak ogromne, okazałe niczym skrzydła, że właściwie stają się swoistymi parawanami. 

Łóżka z drugiej grupy, czyli modele skromniejsze stylistycznie, wyróżniają się wezgłowiami niezbyt wysokimi, o delikatnych liniach - geometrycznych bądź falistych. Często linia wezgłowia przechodzi płynnie w część dolną łóżka. W tym przypadku łóżko właściwie nie ma typowej oskrzyni, tylko "cienką" powierzchnię do spania. 

Najmodniejsze łóżka prezentują się w bieli, ale nie brakuje również tapicerowanych wezgłowi w kolorze szarym, beżowym oraz brązowym.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także