×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Harmonia i elegancja w warszawskim apartamencie z prywatną biblioteką

Harmonia i elegancja w warszawskim apartamencie z prywatną biblioteką

Autor: bm
Dodano: 11 lip 2019 13:49
Zaktualizowano: 12 lip 2019 12:33

Otwarta kuchnia w bieli, sofa w kolorze butelkowej zieleni, gabinet z wydzieloną biblioteką – a wszystko to w tradycyjnym, eleganckim stylu. Tak prezentuje się apartament na warszawskich Filtrach, autorstwa pracowni projektowej Madama.

Czytaj też: Niezwykły apartament w Tel Awiwie - zobacz, jak go umeblowano

Przestronny apartament na warszawskich Filtrach. Tym, co w nim od razu przyciąga uwagę są ściany ujęte w ramy ze sztukaterii. Ta dekoracja, zestawiona z eleganckim, lecz tradycyjnym wystrojem otwartej przestrzeni, dała zaskakująco oryginalny efekt zamkniętej, spójnej stylistycznie kompozycji. Prostokątne moduły ściany obramowane listwami sztukateryjnymi widzimy już od wejścia. W tym samym tonie utrzymane są fronty szaf w holu, ściany w kuchni i w części jadalnej.

We wnętrzach przeważają biel, szarość, odcień naturalnego drewna i niewielkie akcenty w czerni. Narożnik w odcieniu butelkowej zieleni (Sits/Nap) łagodnie przełamuje biało-szarą kolorystykę części wypoczynkowej. Stolik kawowy przy kanapie to projekt Poppyworks.

Aneks kuchenny urządzono w sterylnej bieli. Fronty dolnej zabudowy również zostały ozdobione ramą, nawiązującą do ściennych dekoracji. Otwarta kuchnia to pomysł projektantów z pracowni Madama – w poprzednim układzie pomieszczenie było tradycyjne, zamknięte i mieściło się przy wejściu, tam, gdzie obecnie jest gabinet z biblioteką. Pokój ten został powiększony dzięki wnęce ze szklanymi drzwiami - teraz naturalne światło dociera do holu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także