×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jadalnia w klasycznym stylu - zobacz 20 pięknych wnętrz!

Jadalnia w klasycznym stylu - zobacz 20 pięknych wnętrz!

Autor: bm
20 sie 2019 14:25

Klasyczna jadalnia - wbrew pozorom - wcale nie musi być bogato zdobiona czy stylizowana. Wystarczy, że będzie wyposażona w meble o tradycyjnych formach, stonowanych kolorach, z subtelnymi elementami dekoracyjnymi w stylu glamour...

Czytaj też: Jadalnia w małym wnętrzu - zobacz pomysły z polskich mieszkań!

W prezentowanych w fotogalerii wnętrzach widać różne podejścia do klasyki - niektóre z nich są utrzymane w stylu vintage, z charakterystycznymi formami tapicerowanych krzeseł, toczonymi nogami  i frezowanymi stołami, w towarzystwie obrazów i stylowych bibelotów. Inne z kolei - chociaż tradycyjne i eleganckie - dostosowują się harmonijnie do nowoczesnego otoczenia, będąc dla niego czasem ciekawym kontrapunktem. Przeważają kolory naturalnego drewna i biel - taka kolorystyka to jeden z podstawowych elementów klasycznych aranżacji.

Klasyka to synonim solidności, trwałości i ponadczasowego uroku, który nigdy się nie starzeje – ten styl zawsze znajdzie swoich zwolenników, nawet jeśli aktualne trendy wnętrzarskie będą szły w zupełnie innym kierunku. To swoiste antidotum na wszechobecny minimalizm, geometrię form, modny styl loftowy i industrialny. O czym warto pamiętać, urządzając klasyczne wnętrze? Najważniejsze - oprócz wspomnianej kolorystyki - są odpowiednie dodatki i elementy - np. tradycyjne lub stylizowane uchwyty szafek i szuflad, liczne przeszklenia, frezy, toczone nóżki, a także kryształowe żyrandole, świeczniki, tradycyjna porcelana itp. W tego typu wnętrzach pożądane są wysokiej jakości materiały - najlepiej naturalne: drewno, marmur, szlachetne, miękkie tkaniny itd.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także