PARTNER PORTALU
Jadalnia w małym wnętrzu - zobacz pomysły z polskich mieszkań!

Jadalnia w małym wnętrzu - zobacz pomysły z polskich mieszkań!

Autor: bm
13 sie 2019 14:27

Miejsce do wygodnego spożywania posiłków warto wygospodarować nawet w małym mieszkaniu. Wystarczy niewielki stół i kilka krzeseł albo nawet kuchenny bar z wysokimi stołkami. Zobacz, jak wyglądają jadalnie w mieszkaniach zaprojektowanych przez polskich projektantów!

Czytaj też: Jadalnia w klasycznym stylu - zobacz 20 pięknych wnętrz!

Stół o niewielkim blacie nie potrzebuje zbyt wiele miejsca w mieszkaniu. Wystarczy tyle, by dało się swobodnie wysunąć i dostawić krzesła. Jeśli mieszkanie jest bardzo małe, kącik jadalniany możemy urządzić w części kuchennej, wykorzystując np. kuchenny bar z hokerami. W sklepach meblowych można obecnie znaleźć niewielkie, często rozkładane stoły, które pozwolą na komfortowe spożycie obiadu, a nawet zorganizowanie przyjęcia dla przyjaciół. Stoły mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne lub owalne - wszystko zależy od indywidualnych upodobań użytkownika. Ciekawym rozwiązaniem są stoły z podręcznymi szufladkami, w których można przechować drobne przedmioty.

W modnych obecnie, otwartych wnętrzach przenikanie się stref funkcjonalnych to naturalne zjawisko, warto jednak zadbać o ergonomiczny podział pomieszczenia, a jednocześnie jego stylistyczną i kolorystyczną spójność. Miejsce do spożywania posiłków najlepiej umieścić w strefie pomiędzy kuchnią a częścią wypoczynkową - aby ułatwić przenoszenie zastawy i potraw, a z drugiej strony - oddzielić od kuchni część mieszkania przeznaczoną do relaksu.

Nie mniej ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Najlepiej sprawdza się ujednolicona kolorystyka całego wnętrza, której efektem może być optyczne jego powiększenie. W małych mieszkaniach dobrze wyglądają jasne kolory - biel, pastelowe szarości i beże, a także transparentne, wykonane np. ze szkła, elementy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także