PARTNER PORTALU
Jak stworzyć wyjątkowy klimat w sypialni - zobacz inspiracje!

Jak stworzyć wyjątkowy klimat w sypialni - zobacz inspiracje!

Autor: bm
21 lip 2019 18:29

Sypialnia to nie tylko łóżko, szafka nocna i komoda. To również niepowtarzalny klimat, który pozwala nam zrelaksować się i zapomnieć o codzienności. Aby go stworzyć, nie trzeba wcale wiele wysiłku, wystarczy wyobraźnia i pomysł na to, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Czytaj też: Jak zaaranżować biblioteczkę w sypialni?

Romantyczna, loftowa, a może glamour? Nasza sypialnia nie musi być nijakim pomieszczeniem, w którym ustawiamy łóżko i dopasowane do niego inne meble. Możemy stworzyć tu prawdziwą oazę relaksu, dostosowaną do naszej osobowości, gustu i stylu życia. Wystarczy wybrać odpowiednie meble, dodatki, oświetlenie i inne elementy współtworzące klimat wnętrza.

Decydując się np. na łoże z rozbudowanym wezgłowiem w miękkim, pikowanym obiciu, stworzymy romantyczny klimat, który możemy dodatkowo podkreślić dyskretnym oświetleniem i tapetą w kwiaty. Stylizowane meble z kolei zapewnią nam atmosferę jak w szlacheckim dworku albo w pałacowej sypialni. Chłodne oświetlenie, elementy metalu i powierzchnie przypominające beton lub kamień wprowadzą do sypialni klimat loftowy. Na nastrój, jaki panuje w sypialni, mają też wpływ jej stałe, niezależne od wystroju elementy, takie jak skośne sufity z oknami dachowymi, przeszklone drzwi prowadzące na taras lub do klimatycznej oranżerii. Oryginalne wnętrze uzyskamy też, łącząc w nim dwie funkcje - sypialni i łazienki. To dość kontrowersyjne rozwiązanie ma całkiem sporo zwolenników.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także