PARTNER PORTALU
Jak wybrać idealny blat do małej kuchni?

Jak wybrać idealny blat do małej kuchni?

Autor: bm
10 kwi 2019 07:11

Planując aranżację małej kuchni, nie możemy zapominać o blacie. To element ważny nie tylko ze względu na funkcjonalność tego pomieszczenia, ale także z uwagi na jego estetykę.

Urządzając małą kuchnię, warto postawić na prostotę i jednolitość blatu i zabudowy meblowej. Wybierając kolor blatu kuchennego, pamiętajmy, by dobrać go tak, by pasował do wybranych szafek i ścian. Jeśli chodzi o kolor i styl powierzchni roboczej, warto wybierać jaśniejsze barwy, np. biel czy jasną szarość. Jeśli wybieramy blat z konglomeratu kwarcytowego, ciekawym rozwiązaniem jest obicie ścian kuchennych takim samym konglomeratem, co optycznie powiększy pomieszczenie. Ta opcja sprawdza się również w przypadku blatów laminowanych.

Najważniejszą częścią kuchni jest tzw. strefa robocza. Dobrze dobrany blat kuchenny sprawi, że nawet mniejsza powierzchnia będzie w stanie dostarczyć wystarczająco miejsca dla wszystkich kuchennych czynności. Dostosowane do wymiaru pomieszczenia blaty kuchenne to najlepszej jakości powierzchnia, która idealnie komponuje się także w małej kuchni.

Planując urządzenie małej kuchni, warto wykorzystać kilka ciekawych rozwiązań z wykorzystaniem blatu kuchennego. Jeśli pozwala na to przestrzeń, warto przedłużyć blat, instalując półwysep lub w miarę możliwości stworzyć malutką wyspę. Można go w prosty sposób wykorzystać jako powierzchnię roboczą, ale także jako miejsce do spożywania posiłków.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także