PARTNER PORTALU
Jak zaaranżować podręczną biblioteczkę w sypialni?

Jak zaaranżować podręczną biblioteczkę w sypialni?

Autor: bm
15 lip 2019 09:48

Spokojna chwila z książką to przyjemność, którą wielu z nas lubi sobie zafundować przed snem. Do tego przyda się nie tylko wygodny zagłówek łóżka, ale też podręczne miejsce na ulubione lektury.

Biblioteczkę w sypialni warto zaaranżować, nawet jeśli nie dysponujemy dużym pomieszczeniem. Meble wykonane na wymiar, zabudowa wnęk, półki wiszące nad łóżkiem - możliwości jest wiele, a wyboru dokonamy, kierując się rozmiarami i kształtem wnętrza, wielkością księgozbioru, a także własnymi upodobaniami i trybem życia. W przypadku niewielkiej ilości książek doskonale sprawdzą się lekkie, ażurowe regały. Dobrym rozwiązaniem jest też wygospodarowanie miejsca na nasze zbiory w... szafie, pełniącej rolę garderoby. Podręczną biblioteczką mogą się też stać półki przy wezgłowiu łóżka. Jeśli nie chcemy, by książki były widoczne i zbierały kurz, zamknijmy je za frontami szafek lub w szafie z drzwiami przesuwnymi. 

Sypialnia często bywa pomieszczeniem wielofunkcyjnym i - oprócz łóżka i szafy - mieści się w niej również miejsce do pracy - mały domowy gabinet. Wtedy automatycznie biurko i jego najbliższe okolice stają się jednocześnie potencjalnym miejscem do przechowywania książek, dokumentów i innych przedmiotów przydatnych przy pracy i podczas relaksu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także