PARTNER PORTALU
Jak zastosować drzwi przesuwne we wnętrzu - zobaczcie klimatyczną aranżację

Jak zastosować drzwi przesuwne we wnętrzu - zobaczcie klimatyczną aranżację

Autor: mg
11 lut 2019 13:14

Drzwi przesuwne znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Zobaczcie, jak zostały one wkomponowane w klimatyczne mieszkanie ulokowane na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Autorkami projektu są architektki z pracowni SMart Studio Projektowe.

Wyspa Spichrzów przeżywa prawdziwy renesans. Przez wiele powojennych lat teren znajdujący się w samym sercu Gdańska zionął pustką. Dziś trudno w to uwierzyć, patrząc na nawiązującą do dawnej zabudowy "mieszkaniówkę". Ze względu na wyjątkowo atrakcyjne położenie, miejsce to stało się jednym z najbardziej pożądanych adresów w Trójmieście. W nowym, ale klimatycznym budynku Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska z gdańskiej pracowni SMart Studio Projektowe zaprojektowały pełne wysublimowanej elegancji mieszkanie.

Przekraczając jego próg, trafiamy do wnętrza o zdecydowanym, męskim charakterze. Wrażenie to wprowadza paleta kolorystyczna. Dominuje w niej mieszanka bieli i brązu z czarnymi akcentami. Niektóre elementy aranżacji nawiązują do stylu retro: okrągłe przełączniki światła, listwy przypodłogowe i delikatne sztukaterie czy wzór płytek podłogowych. W ten sposób projekt odnosi się do historycznego otoczenia, pełnego zabytków przeszłości. Ponieważ mieszkanie ma powierzchnię 50 m2, projektantki postanowiły nadać mu otwartą formę.

Pewne wyzwanie stanowiło zaaranżowanie niewielkiej sypialni pozbawionej okna. Aby doświetlić jej wnętrze i uwolnić przestrzeń, architektki zdecydowały się na zastosowanie wielkoformatowych drzwi przesuwnych. Do projektu wybrano drzwi S1200 Raumplus, które skonfigurowane zostały specjalnie na potrzeby mieszkania. Czarne matowe wykończenie ramy czy lekko brązowy kolor szyby nawiązują do stylu całości wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także