PARTNER PORTALU
Jakie elementy warto mieć w szafie lub garderobie?

Jakie elementy warto mieć w szafie lub garderobie?

Autor: bm
03 lip 2019 12:57

Szuflady i specjalne półki na buty, wieszaki na spodnie, krawaty czy szaliki, wysuwane pantografy, przegródki na drobne akcesoria... Niezależnie od tego, czy mamy dużą garderobę, czy zwykłą, niewielką szafę, możemy zadbać o jej odpowiednią organizację.

Na polskim rynku dostępne są wszelkie rodzaje, wymiary i kombinacje systemów umożliwiających sprawną organizację szafy lub garderoby. Rozwiązania te pomogą spełnić wymagania stawiane współczesnym zabudowom, które mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również cieszyć oko estetycznym wyglądem. Design elementów umeblowania ma szczególna znaczenie w przypadku otwartych garderób, które pełnią funkcję swoistego przedłużenia sypialni.

Najchętniej wybieranymi elementami wyposażenia szaf są niezmiennie tzw. akcesoria standardowe, czyli: drążki, wieszaki, kosze druciane i półki. Klienci poszukują też rozwiązań do przechowywania butów. Najprostszym i najszybszym sposobem na wygospodarowanie miejsca na buty w szafie lub garderobie są specjalnie do nich przystosowane druciane półki. Przymocowuje się je bezpośrednio do ściany, specjalnego wysokiego wyciągu czy drzwi szafy. Szeroka gama długości pozwala montować je w praktycznie każdej wnęce.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się wieszaki dedykowane konkretnym ubraniom; w zależności od potrzeb można zamontować wieszak na krawaty, paski, spódnice czy spodnie. Bardzo poręczną opcją są pantografy, zapewniające optymalne wykorzystanie górnych części szafy lub przestrzeni trudno dostępnych.

Kolejnym podstawowym elementem wyposażenia każdej szafy są ażurowe kosze na buty, bieliznę czy ubrania, które mają tę zaletę, że ich zawartość można przejrzeć bez konieczności odkrywania kolejnych warstw ubrań. Ich dodatkowym atutem jest także duża przepuszczalność powietrza, co ma wpływ na komfort i jakość przechowywania w garderobie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także