Jakie meble na taras i balkon? 20 ogrodowych premier 2022. Piękne zdjęcia!

Jakie meble na taras i balkon? 20 ogrodowych premier 2022. Piękne zdjęcia!

Autor: Justyna Łotowska
25 marz 2022 13:32

Szukasz pomysłu na piękne i modne meble ogrodowe? Te aranżacje warto zobaczyć! Wybraliśmy 20 ładnych ogrodowych nowości! Tak dziś możesz urządzić salon pod chmurką!

  • Meble i dodatki ogrodowe z wyglądu bardzo mocno upodobniły się do pokojowych. Mamy tu podobne z wyglądu tkaniny, plecionki, elementy z drewnianym dekorem.
  • Wiele mebli i dodatków może też z powodzeniem krążyć między ogrodem a wnętrzem, tak samo, jak między pokojami.
  • Taras staje się naturalnym przedłużeniem mieszkania we wszystkie ciepłe, pogodne dni – od wiosny aż do jesieni.
  • Meble wyplatane to ogrodowa klasyka. Ale klasyka zawsze młoda – tym bardziej że stale poszerza się gama stosowanych tu rozwiązań.

Cieszymy się ciepłymi promieniami słońca, wypatrujemy rozwijających się pączków i… zaczynamy myśleć o aranżacji salonu pod chmurką. Gdzie? W ogrodzie, na tarasie albo na kameralnym balkonie. Metraż jest mniej istotny niż staranny dobór mebli oraz dodatków, które wykreują wygodną, nastrojową i po prostu piękną plenerową przestrzeń relaksu. Pomogą w tym nowości ogrodowe. Dzisiaj na tapetę wzięliśmy sklep Miloo Home - pokazujemy 20 modnych ogrodowych premier z oferty marki!

Katalog mebli i akcesoriów ogrodowych marki jest bardzo obszerny, a przy tym ogromnie różnorodny. Czy wielkim bogactwem form, materiałów, kolorów, wzorów rządzą jakieś uniwersalne makrotrendy? Zapytaliśmy o to specjalistkę.

– Meble i dodatki ogrodowe z wyglądu bardzo mocno upodobniły się do pokojowych – zwraca uwagę Monika Bielska, dyrektor kreatywna marki Miloo Home. – Mamy tu podobne z wyglądu tkaniny, plecionki, elementy z drewnianym dekorem. Dopiero w czasie użytkowania pokazują, jak znakomicie uodporniły się na warunki atmosferyczne. Są też lampy i lampiony z wyglądu podobne do standardowych, jednak niskonapięciowe i zasilane bateriami. Wiele mebli i dodatków może też z powodzeniem krążyć między ogrodem a wnętrzem, tak samo jak między pokojami – dodaje ekspertka.

Salon w plenerze - trend na 2022

Tendencję, o której mówiła Monika Bielska, bardzo wyraźnie ilustruje wiele nowych serii mebli ogrodowych. Minimalistyczne formy wyraźnie nawiązują do salonowej klasyki. Również tkaninowe pokrycia poduch na siedziskach i oparciach są w odczuciu bliskie tym, jakie znamy z własnych mieszkań. Minimalistyczne nogi w formie modnych płóz – w bieli, która i we wnętrzach odkrywana jest na nowo – równie dobrze, co w ogrodzie lub na balkonie, zaprezentowałyby się w pokoju dziennym. Chyba tylko struktura rattanu wiąże tę nową kolekcję z ogrodową tradycją.

Dzięki takim meblom taras staje się naturalnym przedłużeniem mieszkania we wszystkie ciepłe, pogodne dni – od wiosny aż do jesieni. Tym bardziej, gdy wokół znajdą się poduszki dekoracyjne i pledy, np. w stylu marynistycznym, choć przecież możliwości są nieograniczone. Co więcej, właśnie poprzez dodatki można łatwo i szybko zmienić charakter swego plenerowego salonu, kiedy tylko przyjdzie na to chęć.

Klasyka dalej w cenie - modne plecionki

Meble wyplatane to ogrodowa klasyka. Ale klasyka zawsze młoda – tym bardziej że stale poszerza się gama stosowanych tu rozwiązań. Tradycyjne, niestety mniej praktyczne, takie jak naturalna wiklina, rattan czy sznurek, zastępujemy przez ich nowoczesne naśladownictwa. Z wyglądu są niemal nie do odróżnienia, za to okazują się fantastycznie odporne na wodę, wilgoć w powietrzu, promieniowanie UV. Łatwo też utrzymać je w idealnym stanie, a w razie zabrudzenia – szybko i łatwo wyczyścić.

Co warto zauważyć, wśród tegorocznych nowości pojawiła się szalenie efektowna plecionka w szachownicę. Przynosi je m.in. premierowa linia mebli ogrodowych Moma. Jej eleganckie kubiczne bryły zostały ożywione trójwymiarową strukturą wyplotów. A jak widać na pozostałych ilustracjach, wariantów mebli plecionych – od litych po ażurowe – jest w tym roku ogromny wybór!

Jakie meble ogrodowe będą modne w 2022 roku? Lekkie i minimalistyczne

Zaprezentowane dotąd modele foteli i kanap były raczej masywne. Jeden rzut oka wystarczy, by wiedzieć, że oferują fantastyczny komfort zarówno w chwilach relaksu w pojedynkę, jak i w gronie bliskich czy przyjaciół. Co więcej, meble takie pomagają aranżować plenerowy salon. Nadają mu wyraźne granice, podobne do obrysu ścian pokoju.

Ale przecież do naszych mieszkań śmiało wchodzą także lekkie formy minimalistyczne – jak gdyby wykreślone cienką ręką artysty grafika. Fotelom wspartym lekko na cienkich, zwężających się nóżkach towarzyszy wyraźnie ażurowa sznurkowa plecionka. Całość ma nowoczesną i formę, i kolor – modny, uniwersalny grafit, który tak dobrze łączy się ze wszystkimi intensywnymi barwami. Styliści w tym sezonie proponują zwłaszcza modne musztardowe żółcienie oraz jasne zielenie, jednak możliwości jest dużo więcej. Świetnie wyglądałyby m.in. chłodne błękity, a także, dla odmiany, intensywny róż.

Sentyment do stylu vintage

Ażurowe formy doskonale łączą się z potrzebą kontaktu z przyrodą, powietrzem, słońcem. Nawet w upalne dni pozwalają czuć na skórze powiew wiatru. Ale i wizualnie mają w sobie coś z wizyty w nadmorskiej lodziarni albo kawiarence w kurorcie. Co ważne, ustawione na własnym tarasie czy balkonie ten urok wakacji oferują w każdej chwili, nawet w krótkiej przerwie w pracy zdalnej.

Wrażenie oderwania od codzienności stanie się jeszcze silniejsze, gdy zamiast po stylistykę minimalistyczną – sięgnie się po tak modne dziś vintage. Grupa tego typu mebli stanowi pożądaną przeciwwagę dla chłodu nowoczesnej architektury. A przy tym – kto wie – może też obudzi najmilsze wakacyjne wspomnienia z dzieciństwa.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także