PARTNER PORTALU
Japoński design i świat sztuki – zobacz apartament na Złotej 44

Japoński design i świat sztuki – zobacz apartament na Złotej 44

Autor: mg
09 maj 2019 12:09

Znane dzieła sztuki, wizjonerskie instalacje świetlne, meble z Japonii, szlachetne materiały wykończeniowe - to tylko niektóre elementy decydujące o wyjątkowości The Signature Apartment. Jego wnętrze zostało zaaranżowane we współpracy z galerią sztuki Kooku.

Znajdujący się na 45. piętrze Złotej 44 The Signature Apartment charakteryzuje się surowym i nowoczesnym wystrojem, który idealnie komponuje się z artystycznym rzemiosłem. Przestrzeń, licząca blisko 198,1 m2, została wykończona przy użyciu szlachetnych materiałów i obejmuje duży salon z otwartą kuchnią, dwie sypialnie, gabinet, a także trzy łazienki wyłożone marmurem, garderobę, szafy, drewniane podłogi oraz inteligentny system zarządzania HMS (Home Management System).

Używanie szlachetnych, naturalnych materiałów, monochromatyczna kolorystyka, czerpanie z różnych wpływów kulturowych z szacunkiem dla tradycji i kunsztu rzemiosła – to moja definicja czystego, ponadczasowego projektu wnętrza – mówi Konrad Kudraszow, założyciel Kooku, odpowiedzialny za wystrój obu apartamentów i dodaje: W przypadku apartamentu 451 jest to francuska elegancja kontrastowana z nordycką surowością, japońską filozofią wabi-sabi oraz wpływami kultury i tradycji słowiańskiej.

Światło i cień, jakie udało się uzyskać dzięki spektakularnym przeszkleniom, nadają temu miejscu wyjątkowy charakter oraz skupiają uwagę na zdobiących apartament dziełach sztuki. We wnętrzu znajdziemy m.in. zarówno prace światowej sławy artystów, w tym Ricka Owensa, Faye Toogood, Johna Erica Byersa, jak i wschodzących gwiazd designu - Arno Declercq, Garnier&Linker, Atelier Fevrier i wielu innych, prezentowanych w Polsce po raz pierwszy. Artystyczny charakter wnętrz podkreślono dodatkowo starannie wyselekcjonowanymi dziełami sztuki wiodących polskich artystów – Tomasza Barana, Jarosława Perszko, Andrzeja Strumiłło, a także Natalii Załuskiej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także