×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Klasyczny salon. Tak go urządzają Polacy

Klasyczny salon. Tak go urządzają Polacy

Autor: Marta Ustymowicz
13 paź 2015 09:25
Aktualizacja: 14 paź 2015 08:10

Urządzenie salonu w stylu klasycznym jest wbrew pozorom niełatwą sprawą. Nie wystarczą tylko stylowe meble. Zobacz jak Polacy urządzają salon klasyczny.

Moda na klasyczne, eleganckie aranżacje nie przemija. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że styl ten jest ponadczasowy i nie poddaje się żadnym nowym trendom. Aby unowocześnić nieco styl klasyczny, projektanci często dodają do niego współczesne, designerskie dodatki, tworząc tym samym aranżacje, które nazywa się eklektycznymi. To połączenie starego z nowym daje zupełnie niepowtarzalny styl we wnętrzu. Sprawia, że salon ma nietuzinkowy charakter i scala ze sobą zupełnie odmienne światy. 

W polskich domach wiodą prym klasyczne meble, często stare, odziedziczone, lecz gustownie odnowione. Eleganckie serwantki, barki, witryny i komody sprawiają, że wnętrze przenosi się do nieco innej epoki. Można je ciekawie zestawić z gładkimi ścianami w jasnych barwach, olejowaną, drewnianą podłogą w nowoczesnym stylu, jak również z meblami tapicerowanymi tkaniną z widoczną fakturą i soczystym kolorem. Polacy chętnie zaznaczają w salonie strefę telewizyjną, dekorując ścianę tapetą, tkaniną czy kamieniem, a przy niej ustawiając meble RTV, które również doskonale odnajdują się w połączeniu z klasycznymi meblami. W eleganckim salonie nie może również zabraknąć stylowych dodatków, jak dekoracyjne listwy przypodłogowe, bogato zdobione zasłony okienne czy żyrandole z mieniącymi się kryształkami.  

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także