PARTNER PORTALU
Kuchenne wnętrza ożywione kolorem - zobacz 40 inspiracji!

Kuchenne wnętrza ożywione kolorem - zobacz 40 inspiracji!

Autor: bm
02 wrz 2019 12:18

Czy kuchnia koniecznie musi być biała, szara lub w odcieniach drewna? A może odrobina koloru sprawi, że będzie bardziej przyjazna i zachęcająca do gotowania? Na pewno warto spróbować - zobaczcie na zdjęciach, jakie efekty można osiągnąć!

Dzięki zastosowaniu chociażby jednego odcienia z dostępnej bogatej palety barw, wnętrze kuchenne stanie się ciekawsze i bardziej spersonalizowane. Wyraziste kolory to również niezawodny sposób na przełamanie monotonii i zwiększenie atrakcyjności aranżacji. Ulubiony kolor doskonale odda charakter i dynamikę stylu życia właścicieli.

Jakie kolory są obecnie najpopularniejsze? Pod tym względem wybór jest niemal nieograniczony, bo modne są praktycznie wszystkie - ważne tylko, aby odpowiednio dobrać je do całości. Np. czerwień i żółć dobrze wyglądają z szarością i kolorami drewna. Błękit, zieleń i fiolet stworzą harmonijną całość z bielą, podobnie jak limonkowa zieleń. Szarość świetnie komponuje się z odcieniami pomarańczy. Ciekawy efekt może dać też połączenie kilku różnych kolorów. Czerwień we wnętrzu wygląda niezwykle efektownie, ożywia oraz stwarza klimat ciepła i przytulności. Idealnie pasuje do kuchni, w której spędzamy zwykle sporo czasu. Żółty z kolei dodaje energii, rozjaśnia pomieszczenie. Najlepiej pasuje do nowoczesnych wnętrz, ociepla je wizualnie i tworzy w nich przyjazny klimat. Fiolety i odcienie niebieskiego to kwintesencja elegancji - uspokajają wzrok i działają relaksująco. Czasem wystarczy tylko "kropla" koloru w postaci dodatków, uchwytów, pojedynczych frontów czy półek. Kolor w wersji total look pozostawmy tym, którzy nie boją się odważnych rozwiązań.             

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także