×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchenny bar z hokerami - zobacz, jak może wyglądać!

Kuchenny bar z hokerami - zobacz, jak może wyglądać!

Autor: bm
26 lip 2019 07:35

Wysoki bar w kuchni to efektowne zamknięcie zabudowy meblowej, element oddzielający aneks kuchenny od reszty wnętrza, funkcjonalny mebel, który może pełnić funkcję kącika jadalnianego.

Czytaj też: Urządzamy dużą kuchnię - jak wykorzystać jej przestrzeń i możliwości

Jak sprawić, by kuchenny bar był ozdobą wnętrza, a nie stał się sztucznie "doklejonym" elementem, który zakłóca harmonię zabudowy? Przede wszystkim trzeba przemyśleć jego rolę i zastanowić się, czy rzeczywiście powinien być właśnie w tym miejscu, właśnie takich rozmiarów i w takiej, a nie innej formie. Dobrze dopasowany do kuchennego ciągu szafek, pokryty odpowiednim blatem, z dobranymi - ładnymi i wygodnymi - hokerami będzie nam służył jako dodatkowe miejsce do siedzenia, spożywania posiłków, odrabiania lekcji czy pracy przy komputerze.

Może być całkiem niewielki - po prostu lekko wysunięty poza linię zabudowy wyższy od niej element. A może też być solidnych rozmiarów półwyspem, który ma dodatkową rolę - zapasowej powierzchni roboczej i miejsca do przechowywania. Warto dłużej się zastanowić i dobrać do niego odpowiednie wysokie stołki, których wybór na rynku jest dość bogaty. Do wyboru mamy tradycyjne podwyższone taborety na drewnianych nogach, obrotowe stołki z regulowaną wysokością, posadowione na metalowym lub wykonanym z tworzywa talerzu, stołki z minioparciem dla pleców, a także hokery przypominające zwyczajne, wygodne foteliki z podłokietnikami. Całość może być ciekawym elementem oddzielającym od siebie poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także