×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia L. 10 dobrych pomysłów jak ją urządzić

Kuchnia L. 10 dobrych pomysłów jak ją urządzić

Autor: Marta Ustymowicz
25 sie 2015 11:13
Aktualizacja: 26 sie 2015 08:01

Zalet zabudowy kuchennej w kształcie litery "L" jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie wymienić. Zobacz sam jak praktyczna może być kuchnia.

Kuchnia w kształcie litery "L" to bardzo wygodne rozwiązanie. Pozwala zorganizować pracę w sposób ciągły, czyli umieścić strefy tj. zmywania czy gotowania, w odpowiedniej kolejności. W jednym narożniku ustawiamy lodówkę, następnie montujemy na blacie zlew, pozostawiamy część wolną roboczą, zaś za nią montujemy płytę grzejną i piekarnik. Dzięki temu wszystko czego potrzebujemy w odpowiednim momencie pracy, mamy pod ręką.

Ten rodzaj zabudowy pozwala również nawet w małych kuchniach wygospodarować kącik jadalniany. Wystarczy przy wolnej ścianie ustawić malutki, rozkładany stolik lub przymocować do ściany kawałek blatu podpierany jedną nogą. Dobrym rozwiązaniem jest też zbudowanie małego barku. To rozwiązanie szczególnie przydatne w domach singli lub rodzin nieposiadających dzieci.  Taki bar można umieścić na końcu zabudowy kuchennej, jeśli przestrzeń jest otwarta na strefę dzienną. 

Kuchnie w kształcie litery "L" sprawdzą się zarówno w otwartych kuchniach, jak i zamkniętych. Są jednym z najlepszych wyborów do małych i ciasnych pomieszczeń, zaś w dużej kuchni będą prezentować się okazale. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy najciekawsze rozwiązania i przepiękne aranżacje.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także