Kuchnia w domu. Zobacz jak urządzają ją Polacy

Kuchnia w domu. Zobacz jak urządzają ją Polacy

Autor: Marta Ustymowicz
18 gru 2014 11:03

Jak swoje kuchnie urządzają Polacy? Decydują się na ciemną czy jasną zabudowę oraz jak dobierają dodatki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w artykule...

Prawda jest taka, że większość z nas mieszka na niespecjalnie dużych powierzchniach, od 35 do 70 metrów, które nie dają wiele możliwości do popisania się sztuką aranżacji wnętrz. Jak się okazuje, nie jest jednak tak źle, bo mimo małych metraży, Polacy mają naprawdę ciekawe pomysły i zmysł do urządzania. 

Najczęściej wybieramy gładkie, lakierowane powierzchnie. Ta tendencja ma swoje mocne uzasadnienie, ponieważ oprócz prostej estetyki, kuchnia taka jest łatwa do utrzymania w czystości. Można powiedzieć, że jest praktycznie niewymagająca. Powierzchnie frontów wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub umyć płynem do szyb i meble znowu są czyste i błyszczące. Drugim powodem jest mocno ugruntowana moda na minimalizm, szczególnie wśród mieszkańców dużych miast. W kuchniach na wysoki połysk bardzo często nie stosuje się więc uchwytów, zaś szafki otwiera się za pomocą lekkiego nacisku na front. Dominuje również jasna kolorystyka, która powiększa wnętrza i wprowadza przyjemny nastrój. Modne jest także stosowanie kolorystyki łączonej, gdzie jedna część frontów ma odmienną barwę niż np. przód szafek na górze. Polacy bardzo chętnie też otwierają swoje kuchnie na salon lub jadalnię. Dotyczy to zarówno małych pomieszczeń w blokach, jak i wielkich kuchni w domach. To zabieg, który pozwala na "złapanie" we wnętrzu więcej przestrzeni. 

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdziecie inspiracje wprost z polskich domów...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także