Kuchnia w loftowym stylu - ciekawe pomysły na aranżację

Kuchnia w loftowym stylu - ciekawe pomysły na aranżację

Autor: bm
05 lip 2019 09:21

Loftowe, lekko industrialne klimaty mają wielu zwolenników, którzy cenią takie wnętrza za nowoczesność połączoną z nutą retro, za naturalne materiały, urok starych cegieł i chłodnej stali, za nieoczywiste połączenia i dodatki.

Styl loftowy doskonale sprawdza się w kuchni, bowiem kojarzy się z miejscem kreatywnym, pełnym energii, a jednocześnie domowego ciepła. Chociaż na pozór może wydawać się chłodny, za sprawą charakterystycznych dla niego materiałów: stali, szkła, kamienia czy betonu. Elementem ocieplającym industrialne wnętrze jest natomiast naturalne drewno. 

Styl ten najlepiej prezentuje się w przestronnych, otwartych przestrzeniach z wysokimi sufitami. Jednak charakterystyczny klimat można stworzyć również w niewielkich mieszkaniach, wprowadzając do nich chociażby pojedyncze elementy, typowe dla loftów. Meble powinny charakteryzować się prostą i jednocześnie nowoczesną formą. Doskonale sprawdzą się kolekcje wyprodukowane z kilku różnych materiałów, np. metalu i drewna. Bryły powinny być gładkie, ponieważ postindustrialne aranżacje stronią od oryginalnych wzorów i zdobień. Kuchenne meble z kamiennymi lub metalowymi blatami, stalowe wykończenia szafek, wszechobecna szarość i jej ciemniejsza wersja – antracyt – to tylko niektóre z wyznaczników industrialnego stylu. Dodajmy do tego elementy z litego drewna lub w dekorach drewnopodobnych z wyraźnymi sękami i śladami zużycia, proste, geometryczne kształty i odpowiednie dodatki. Ciekawym rozwiązaniem są meble metalowe, które wciąż są produktem niszowym na rynku mebli mieszkaniowych, ale ich popularność rośnie. Sprawdzają się też kolekcje, w których wykorzystano szkło, elementy przypominające beton lub marmur, a także dekory meblowe określane jako industrialne

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także