PARTNER PORTALU
Kuchnia w rustykalnym stylu z domieszką nowoczesności

Kuchnia w rustykalnym stylu z domieszką nowoczesności

Autor: bm
12 cze 2019 07:28

Trendy wnętrzarskie nawiązujące do tradycji rozwijają się niemal równolegle do tych, które stawiają na nowoczesność. Jednym z najpopularniejszych jest styl rustykalny, który bardzo dobrze sprawdza się w kuchni.

Jak wprowadzić do kuchni klimat rustykalny? Podstawą są oczywiście meble i blaty. Mogą to być meble inspirowane wiekowymi sprzętami lub antyki, którym przywrócono drugą młodość. Na rynku dostępnych jest też wiele elementów dekoracyjnych przywracających tradycję do kuchennego wnętrza.

Kuchnia w tradycyjnym stylu to przede wszystkim ciepłe kolory kojarzące się z naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, wiklina czy terakota. Nie oznacza to jednak, że do takiego wnętrza nie możemy wprowadzić odrobiny nowoczesności, chociażby w postaci nowatorskich materiałów o wysokich parametrach użytkowych. W inspirowanej wiejskim stylem kuchni bardzo dobrze sprawdzą się chociażby blaty z konglomeratów kwarcowych (np. Technistone), które doskonale odwzorowują niemal każdą naturalną powierzchnię.

Blat kuchenny i podłoga z konglomeratu kwarcytowego mogą idealnie komponować się w tradycyjnym wnętrzu. W połączeniu z drewnianymi elementami dekoracyjnymi i meblami uzyskamy niepowtarzalny efekt wiejskiej chaty, przy zachowaniu jak najlepszej funkcjonalności naszej kuchni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także