×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia z jadalnią. Najmodniejsze pomysły z polskich domów

Kuchnia z jadalnią. Najmodniejsze pomysły z polskich domów

Autor: Alicja Pietrowska
08 paź 2015 11:00
Aktualizacja: 09 paź 2015 08:50

Kuchnia z jadalnią to wygodne rozwiązanie. Stolik oprócz miejsca, gdzie można wygodnie zjeść posiłek, przyda się także, by przestudiować przepis, wypić kawę lub przyjąć gości.

To, gdzie i jak urządzić kącik do jedzenia w kuchennym wnętrzu zależy nie tylko od jego wielkości, ale również od kształtu. W małej kuchni najlepiej sprawdzi się okrągły stolik - w otoczeniu kolorowych krzeseł stanie się dodatkową ozdobą wnętrza. W kuchni długiej i wąskiej z kolei, o wygospodarowaniu jadalni można pomyśleć na końcu ciągu roboczego przy krótszej ścianie – na ogół jest to strefa pod oknem na wprost wejścia. Ustawiony tu mini stolik nie będzie przeszkadzał w poruszaniu się po wnętrzu, a jednocześnie sprawi, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne. 

Jeśli brak miejsca nie pozwala na postawienie stolika, projektanci proponują alternatywne rozwiązania, np. wąski blat, przypominający półkę, który mocuje się do ściany. Jadalnię w kuchni można także uzyskać, poszerzając parapet, przy którym zmieszczą się nawet dwie osoby.

Miejsce na stół w niewielkim mieszkaniu możemy także wygospodarować otwierając kuchnię na strefę dzienną. Niewielki stół miedzy pomieszczeniami, zapewni nie tylko wygodę spożywania posiłków, ale też elegancko i subtelnie podzieli obie strefy. Jadalnię możemy połączyć z kuchnią na zasadzie kontrastu np. stylowy stolik z krzesłami z nowoczesną kuchnią lub postawić na podobną kolorystykę, a tym samym zachować we wnętrzu stylistyczną spójność. Zanim się zdecydujecie na konkretne rozwiązanie zobaczcie jak kuchnię z jadalnią aranżują polscy projektanci wnętrz. W galerii zdjęcia z prawdziwych domów. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także