×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia z salonem. 15 pomysłowych aranżacji

Kuchnia z salonem. 15 pomysłowych aranżacji

Autor: Alicja Pietrowska
18 sie 2015 08:31
Aktualizacja: 19 sie 2015 07:52

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię to jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. Jak ją urządzić, aby wnętrze nie było w pełni widoczne, a jednocześnie nie stracić efektu połączenia z salonem?

Projekt kuchni otwartej na strefę dzienną wydaje się bardzo kuszący. Nic dziwnego, ponieważ w pomieszczeniu pozbawionym wszelkich przegród możemy swobodnie i w pełni uczestniczyć w życiu rodzinnym. Kuchnia otwarta na salon najlepiej sprawdza się w przypadku małych mieszkań. Brak ściany działowej czy drzwi sprawia, że oba wnętrza wydają się bardziej przestronne, a także znacznie lepiej doświetlone.

Warto wiedzieć jednak, że kuchnia tzw. open space to również wiele niedogodności wynikających z odmiennych funkcji pomieszczeń. Pokój dzienny jest miejscem wypoczynku i przyjmowania gości, kuchnia przede wszystkim służy pracy. Otwarta kuchnia wymaga więc nieustannego utrzymywania porządku na blatach czy też w zlewie. Co w czasie przygotowywania posiłków bywa dość kłopotliwe. 

Zdecydowanie wygodniejsze jest częściowe otwarcie kuchni zapewniające minimalną izolację obu pomieszczeń. Gdy pozostawimy wolne miejsce szerokości przynajmniej drzwi jednoskrzydłowych, ułatwimy sobie komunikację. Jednocześnie, zachowując wszystkie ściany, nie stracimy miejsca na ustawienie sprzętu kuchennego. Kuchnię możemy też częściowo przysłonić murkiem lub półwyspem. Domowników nie razi kuchenny rozgardiasz, a gospodyni przygotowująca kawę nie czuje się wykluczona z rozmowy przy podwieczorku.

Zobaczcie kilka pomysłowych rozwiązań. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także