×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia z salonem. Zobacz, jak urządzają Polacy

Kuchnia z salonem. Zobacz, jak urządzają Polacy

Autor: Marta Ustymowicz
29 paź 2015 09:06
Aktualizacja: 30 paź 2015 07:49

Czy kuchnia otwarta na salon, to rozwiązanie dla ciebie? Zobacz nasze inspiracje i się przekonaj.

Kuchnia otwarta na salon to modne dziś rozwiązanie. Szczególnie polecane jest w małych mieszkaniach, gdzie brak ściany oddzielającej kuchnię od salonu, może optycznie powiększyć przestrzeń. Ponadto takie rozwiązanie sprawia również, że mieszkanie jest bardziej przestronne, lepiej doświetlone i ma wygodniejszą komunikację.

Jeśli otwieramy kuchnię na salon, warto urządzić ją w podobnej stylistyce. Dzięki temu oba pomieszczenia będą spójne, a całe mieszkanie harmonijne. Jednak otwarty widok na kuchnię może być również kłopotliwy. Należy wówczas utrzymywać w niej ciągły porządek, zlew pełen naczyń czy bałagan po śniadaniu będą niewskazane. Aby nieco osłonić kuchnię przed widokiem z salonu, warto zbudować barek lub wyspę. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się w mieszkaniu. Może być zupełnie oddzielnym elementem w kuchni bądź zakończeniem kuchennej zabudowy. Wyspa dedykowana jest kuchniom dużym. Wokół niej powinno być sporo wolnego miejsca, aby został zachowany wygodny ciąg komunikacyjny. Jest ona również świetnym miejscem na montaż płyty grzejnej lub strefy zmywania. 

Kuchnia otwarta to rozwiązanie modne, ale nie zawsze dla każdego wygodne. Chociaż będziemy mieli doskonały kontakt z tymi, którzy są w salonie, kiedy my gotujemy, to jednak kuchnia będzie zawsze na widoku. Warto więc przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także