Ładna i wygodna łazienka. Tak możesz ją urządzić

Ładna i wygodna łazienka. Tak możesz ją urządzić

Autor: Alicja Pietrowska
25 wrz 2015 14:07

Szukacie pomysłu na modną i funkcjonalną łazienkę? W galerii kilka najbardziej aktualnych pomysłów z polskich domów.

Urządzenie łazienki to prawdziwe wyzwanie. Nie łatwo jest bowiem na kilku metrach zmieścić wszystkie, ważne elementy i jednocześnie nie zagracić wnętrza. Projektanci radzą sobie jednak z tym zadaniem  świetnie. Co proponują?

W łazienkach Polaków na próżno szukać masywnych sprzętów, ciemnych, zbytnio zdobionych mebli. Wszystkie te elementy przytłaczają małe wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono ciasne i niewygodne. Większym powodzeniem cieszą się więc jasne kolory oraz lekkie w konstrukcji bryły, z dużą ilością szufladek i schowków.

W łazienkach Polaków najwięcej widzimy mebli pod zabudowę. Wnętrza często posiadają nieustawne kąty oraz niestandardowe długości ścian, więc meble na zamówienie sprawdzają się w tym przypadku najlepiej. Jeśli chodzi o kolor mebli największym powodzeniem cieszą się szafki w białym kolorze. Dużo też widzimy wstawek z drewna, które świetnie ocieplają sterylne w wyrazie wnętrza. W małych łazienkach doskonale sprawdzają się meble o lakierowanych powierzchniach, które nie tylko odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze, ale łatwo też je utrzymać w czystości.  

Projektanci przekonują, iż przechowywanie w łazience jest równie ważne, jak urządzenia sanitarne. Detergenty, kosmetyki czy ręczniki trzeba przecież gdzieś przechowywać, a w tym przypadku najlepiej sprawdzą się pojemne szuflady lub ukryte szafki. Mogą być umieszczone pod samym sufitem lub schowane za muszlą WC. Również pralka chętnie umieszczana jest w zabudowie. Dzięki temu, że nie jest na widoku, łazienka wygląda na bardziej uporządkowaną i przestrzenną. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także