×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała kuchnia - jak ją umeblować

Mała kuchnia - jak ją umeblować

Autor: mg
02 sie 2019 09:27

Zabudowanie niewielkiej kuchni to dla projektanta twardy orzech do zgryzienia. Jak bowiem optymalnie wykorzystać jej przestrzeń? Z wyzwaniem tym trzeba się jednak zmierzyć, zważywszy na fakt, że wielu Polaków jest właścicielami właśnie małych kuchni.

Dla projektanta małej kuchni największym wyzwaniem jest znalezienie kompromisu między funkcjonalnością zabudowy a jej wyglądem - w praktyce oznacza to swobodę korzystania ze wszystkich stref robocznych przy jednoczesnym zachowaniu modnej stylistyki. Z punktu widzenia użytkownika liczy się też ilość miejsca do przechowywania. Każdy z nas zdaje sobie doskonale sprawę, z jak wielu przedmiotów korzysta się w kuchni i każdy z nich musi znaleźć w niej swoje miejsce.

W małych kuchniach doskonale sprawdzają się zabudowy pod sam sufit, które zapewniają optymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. Nie wszystkim jednak przypada do gustu taka mononlityczna zabudowa. Dlatego niekiedy pojawiają się w rzędzie górnych szafek przeszklone witryny lub nawet otwarte półki, nadające meblom znacznie lżejszy charakter.

Na funkcjonalność małej kuchni duży wpływ mają również zastosowane akcesoria meblowe. Lepiej w niej sprawdzą się szuflady z pełnym wysuwem niż tradycyjnie otwierane szafki. Poza tym warto też sięgnąć po systemy specjalnie ułatwiające korzystanie z szafek narożnych (np. carga, wysuwane półki itp).

  

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także