×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała kuchnia. Tak ją urządzisz na kilku metrach

Mała kuchnia. Tak ją urządzisz na kilku metrach

Autor: Marta Ustymowicz
20 sie 2015 08:49
Aktualizacja: 21 sie 2015 08:02

Mała kuchnia - duży kłopot, pewnie znasz to określenie. Są jednak sposoby na to, by urządzić ją praktycznie i modnie. Sprawdź jak to zrobić!

Najprostszym sposobem stosowanym w małych mieszkaniach, jest otwarcie kuchni na pokój dzienny. Dodaje to całemu wnętrzu przestrzeni, a dla mieszkańców więcej swobody. Ten zabieg ma oczywiście swoje wady, bowiem otwierając kuchnię na duży pokój, zabieramy sobie jedną ścianę, która w małym wnętrzu mogłaby posłużyć na zawieszenie szafek czy ustawienia przy niej mebli. Rezygnując z niej jednak, sprawiamy, że mieszkanie jest też bardziej doświetlone. 

Innym rozwiązaniem może być zabudowa w postaci aneksu. Nie wymaga ona burzenia ścian i może być umieszczona nawet w większej wnęce lub bezpośrednio...w pokoju. Kuchenne aneksy mogą być prostą wersją dolnych szafek bez górnej zabudowy, gdzie na ścianie na górze wiesza się wyłącznie otwarte półki. To jednak sprawdzi się w mieszkaniu singli lub młodych par, które nie mają jeszcze dużej rodziny. Klasyczne aneksy powinny posiadać górne szafki, zapewniając tym samym więcej miejsca do przechowywania. 

W wąskich, długich kuchniach najlepszym rozwiązaniem będzie zabudowa w kształcie litery L. Zapewnia ona dobrą komunikację w kuchni i niekiedy pozwala wygospodarować miejsce na niewielki stół i krzesła. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także